Аналіз крові: дзеркало здоров'я.

Кровоносна система омиває всі внутрішні органи, пов'язуючи їх між собою в єдину мережу. Саме тому кров як дзеркало відображає всі процеси, що відбуваються в організмі, чуйно реагуючи на будь-яка зміна здоров'я. Аналіз крові є абсолютно необхідним елементом обстеження при діагностуванні багатьох захворювань.
Кров людини на 60% складається з живильної рідини, яка називається плазмою, а решту 40% - це різні клітини, еритроцити, лейкоцити, тромбоцити і багато інших. Саме наявність і кількість всіх цих речовин, а також вміст солей, електролітів, натрію, глюкози, білків та інших хімічних елементів дає лікарям уявлення про те, які процеси відбуваються в організмі, чи нормально працюють внутрішні органи, чи немає інфекцій та запалення.
Кровоносна система бере участь у всіх аспектах життя організму: вона постачає органи киснем і живильними речовинами, відводить відходи, підтримує постійну температуру, здійснює захисні функції і багато іншого.
В Залежно від того, що потрібно дізнатися про пацієнта, йому можна зробити загальний, біохімічний, імунологічний, клінічний аналіз. Застосовуються аналізи крові в самих різних ситуаціях для оцінки загального стану здоров'я, постановки діагнозу, визначення ефективності лікування тощо. Найчастіше аналіз крові застосовують у наступних випадках:

Визначення наявності різних інфекцій і прихованого запалення

Кров грає найважливішу роль в боротьбі імунної системи з інфекціями і запаленням. При наявності такого роду захворювань відбувається різке підвищення рівня антитіл, за кількістю та видом яких можна судити про присутність або відсутність того чи іншого збудника.

Оцінка роботи внутрішніх органів

За складом крові можна дуже багато сказати про те, як працюють різні органи. Наприклад, пошкоджена печінка викидає в кров певні ферменти, що свідчать про її неблагополуччя. При хвороби нирок у крові спостерігається підвищений вміст калію і сечовини, які зазвичай швидко виводяться із сечею.
Підвищений вміст цукру говорить про проблеми з підшлунковою залозою, яка не виділяє достатню кількість інсуліну. Якщо вчасно не вжити заходів, може початися цукровий діабет.
Так як кровоносна система забезпечує насичення організму киснем і відведення вуглекислого газу , то за допомогою спеціального аналізу можна виявити різні респіраторні захворювання. За рівнем в крові кисню і вуглекислого газу можна з упевненістю судити про роботу легенів.

Виявлення порушень імунітету

Спеціальний новітній аналіз крові здатний на молекулярному рівні визначити, як працює імунітет, чого йому не вистачає, де відбуваються збої. Цей метод виявляє наявність алергічних реакцій, а також допомагає боротися з такими захворюваннями, як червоний вовчак та ревматоїдний артрит.

Генетичний аналіз

Кров - дуже зручний зразок для дослідження ДНК, за допомогою певного аналізу можна виявити цілий ряд важких спадкових захворювань, щоб їх вилікувати або взяти під контроль на початковій стадії.