Як робити стібки.

Уміння робити прості стежки необхідно будь-якої домашньої господині, навіть якщо вона не збирається освоювати серйозніші кравецькі хитрості. Досить вивчити кілька простих швів, і ви зможете швидко підшити фіранку, вкоротити штани, непомітно зашити діру і навіть невигадливо, але стильно прикрасити одяг і деякі предмети інтер'єру. Головним фактором успіху буде ваша акуратність.
Вам знадобиться
  • - нитки в тон полотна і контрастні;
  • - тканина для виконання зразків.
Інструкція
1
Навчіться робити стібки самого простого, універсального шва «вперед голку». Зробіть вузлик на кінці нитки, введіть голку в полотно і витягніть її на лицьову сторону тканини. Виконайте перший стібок, роблячи рух справа наліво: виведіть голку на виворіт полотна, потім знову на лицьову сторону. Найважливіше при виконанні такого шва - виконувати всі стібки однакового розміру по абсолютно прямій лінії.
2
Спробуйте створити цікавий декоративний шов на основі простих прямих стібків. Виконайте акуратну строчку за зразком кроку №1. Після цього пропустіть нитку через всі стібки з лицьового боку полотна, не захоплюючи голкою саму тканину. Вийде гарна хвилеподібна стібка. Щоб домогтися більш цікавих ефектів, ви можете використовувати контрастні нитки. Інший варіант декору: виконайте два шва «вперед голку» паралельно один одному, потім дзеркально пропустіть нитки під стібками.
3
Потренируйтесь у виконанні потайного шва. Акуратно з'єднати дві полотняні частини з відпрасованими припусками можна так: зробіть вузлик на нитці і виведіть голку на обличчя вироби точно в лінії припуску. Після цього простягніть нитку з голкою в протилежний припуск і акуратно затягніть стібок не більше 2-3 мм завдовжки. Таким чином виконайте весь шов.
4
Підшийте низ тканини. Підігніть і отгладьте праскою кромку полотна, потім з вивороту вироби зробіть перший крок шва «вперед голку». Захопіть одну-дві нитки тканини і обережно затягніть потайною стібок. Ведіть шов по прямій лінії близько до краю подгибки і уважно стежте за тим, щоб зовні вироби строчка була помітна. Дуже важливо використовувати нитку точно в тон полотну і сильно не затягувати стібки.
5
Обмітайте вручну кромку зрізу полотна, щоб матеріал не осипався. Найпростіші обметочний стібки роблять косими і розташовують на однаковій, близькій відстані один до іншого. Відступите від краю тканини 3-5 мм, закріпіть нитку вузлом і зробіть косою стібок, огибающий зріз полотна. Нитка повинна акуратно охопити край, не стягуючи його. Обмітайте ткану крайку до кінця справа наліво, потім (не повертаючи роботу) зробіть косі стібки у зворотному напрямку. Вийшла хрестоподібна обметка.
6
Закріплюйте нитку в кінці кожного шва завжди дуже надійно, інакше строчка розпуститься. В кінці роботи протягнете нитку на виворіт тканини і виконайте пару дрібних стібків, обережно прихоплюючи ззаду полотно. Сформуйте нитяну петлю, введіть в неї голку, знову прихопіть полотно і затягніть вузлик.
Корисна порада
Якщо ви простегивать ковдру, думки, кухонні прихватки, завжди ведіть строчку від центру до країв виробу. Це допоможе вам позбавитися від перекосів полотна і зміщення внутрішніх шарів.