Особливості виконання бетонних робіт.

Бетон - один з найважливіших будівельних матеріалів. При правильному проведенні бетонних робіт вдається створити дуже міцну, стійку конструкцію, але найменше порушення технології будівництва призведе до того, що бетонна стяжка або кладка стане слабше і чутливіші до підвищеної вологості, до перепадів температур, до впливу хімічних речовин.

Загальні правила бетонних робіт

Бетон для масштабного будівництва рідко готують на місці, зазвичай цим займаються на спеціальних бетонних заводах. На будівництво бетон привозять у спеціальних бетоносмесителях, які постійно перемішують бетон в процесі роботи, не даючи йому расслоиться або застоятися. У побутовому будівництві бетон готують на місці в невеликих кількостях, і його також необхідно часто перемішувати за допомогою побутової бетономішалки або ручних інструментов.В ідеалі бетонну суміш подають на місце будівництва за допомогою трубопроводу, але це не завжди можливо, особливо в приватному будівництві. При ручній подачі бетону для заливки опалубки, перекриття або підлоги висота подачі не повинна перевищувати одного метра, якщо заливається армована опалубка, висоту можна збільшити до двох метрів. При неможливості забезпечити необхідну висоту подачі облаштовують жолоба. Якщо не дотримуватися такого висотного режиму, бетонна суміш при подачі расслоітся.Место бетонних роботи має бути повністю очищено від бруду, дерев'яні елементи опалубки повинні бути оброблені спеціальними складами для запобігання попадання бетону в тріщини дерева. Створення конструкцій, які будуть піддаватися високим навантаженням, наприклад фундаменту, вимагає безперервного проведення бетонних робіт, тобто вони повинні бути виконані за один раз від початку до кінця. Навіть недовгий перерву в процесі призведе до істотного зниження міцності конструкціі.Бетон набирає міцність у міру застигання, тому необхідно строго витримати необхідний час перед його вантаженням. Бетонна конструкція, що не досягла мінімум 75% від своєї міцності, може дуже легко зруйнуватися при відносно невеликих нагрузках.Так як до якості бетонних робіт пред'являються підвищені вимоги, а проведення роботи пов'язане з багатьма складнощами і нюансами, частіше простіше і дешевше звернутися до професіоналів, в цьому випадку ціна кожного покладеного куба цементу буде виправдана тим, що конструкція буде міцною і надійною, тим більше, що вартість бетонних робіт зараз невисока навіть в Москві через великої кількості конкуруючих будівельних фірм.

Особливості бетонних робіт в зимовий період

У зимовий період бетон може бути приготований з використанням спеціальних протиморозних добавок.
Для нормального застигання бетону необхідно витримувати правильний температурний режим, тому бетонні роботи в зимовий період пов'язані з додатковими складнощами. Бетонні роботи при низькій температурі проводять або з використанням бетону, приготованого з підігрітих заздалегідь матеріалів, або із застосуванням бетону безпосередньо при застиганні за допомогою пари або електричного струму. У деяких випадках над застигає бетоном встановлюють тимчасові теплушки. Розцінки на проведення бетонних робіт в зимовий період істотно вище.

Особливості бетонних робіт у літній період

У спеку при виготовленні бетону як заповнювач застосовують карбонатні породи - щебінь, граніт.
У спекотну погоду застигання бетону ускладнюється швидким випаровуванням вологи, тому необхідно постійно підтримувати на місці роботи необхідну вологість, обкладати конструкцію вологою тирсою або піском. Різка втрата вологи бетонною сумішшю може призвести до повної зупинки затвердіння, але небезпечніше буде ситуація при якій бетон застигне, але його міцність зменшиться, і монолітна з вигляду конструкція буде мати внутрішні тріщини.