Камін з водяним опаленням.

Класичний дров'яної камін здатний зігріти лише одне приміщення. Його не можна використовувати для опалення будинку. Однак, якщо камін під'єднати до труб водяного опалення, він може стати надійним джерелом тепла для дачі або котеджу.

Каміни з водяним контуром

Дров'яні печі з водяним контуром або водяним регістром іноді називають термокаміни або камінами з водяною сорочкою. Ці пристрої являють собою котел, який працює на твердому паливі. Такі печі дозволяють насолодитися грою живого вогню і відмінно обігріти дом.На російському ринку представлені два види подібних виробів: готові печі-каміни і камінні вставки. Перший тип пристроїв необхідно лише змонтувати, підключивши до опалювального контуру і димоходу. Камінні вставки служать основою для більш складної системи опалення, що вимагає спеціального монтажа.Внутреннее пристрій цих опалювальних приладів схоже на твердопаливний котел, що працює на дровах. Тепло від процесу горіння передається циркулюючої рідини, що проходить по резервуару над камерою згоряння з найбільш високою температурою. Зовні каміни з водяним опаленням практично нічим не відрізняються від звичайних камінів.
Топки камінів виготовляють із сталі або чавуну. Сталь з високою теплопровідністю дозволяє швидко нагріти воду в теплообміннику. Чавунні топки роблять товстостінними, що знижує тепловіддачу і збільшує вагу виробу.

Автоматизація та безпека термокаміни

Каміни з водяним контуром не відрізняються високим рівнем автоматизації. Власникам доведеться розводити вогонь і підкладати в топки дрова вручну. Управління процесом горіння здійснюється за допомогою повітряної заслінки, яка змінює висоту полум'я. У деяких моделях опалювальних камінів передбачений механічний або електронний термостат, що регулює становище заслонкі.Механіческій термостат зазвичай встановлюється на трубопроводі, що подає і контролює температуру в первинному контурі теплогенератора. При необхідності він регулює положення заслінки за допомогою спеціальної пружини. Цей пристрій також забезпечує безпеку установки, перекриваючи подачу повітря в топку, якщо теплоносій близький до закипання.
Якщо тиск в опалювальній системі занадто високо, в сучасних термокаміни через теплообмінник проганяється холодна вода з водопроводу. Якщо це не допомагає, відкривається запобіжний клапан.
Електронний термостат має всі можливості механічного. Крім того, за допомогою спеціальних датчиків він здатний контролювати не тільки нагрівання рідини в трубі, що подає, але і температуру повітря в опалювальних приміщеннях.