Вибір вентильованого фасаду для приватного будинку.

Нове стеновое рішення - багатошарові вентильовані фасади чудово зарекомендували себе в будівництві багатоповерхових житлових будинків і будов суспільно-ділового призначення, але в індивідуальному житловому будівництві як і раніше найпопулярнішими залишаються традиційні та штукатурні фасади. Між тим, при правильному виборі, вентильований фасад може стати оптимальним рішенням для приватних будинків будь-якого типу - кам'яних, дерев'яних, каркасно-щитових.

Конструктивні особливості вентильованих фасадів

Багатошарові конструкції вентильованих фасадів, які можна застосувати і для приватного будинку, складаються з трьох шарів, кожний з яких виконує свою функцію: несучий, теплоизолирующий та захисно-декоративний. Несучий шар являє собою металевий або дерев'яний каркас, який монтується на зовнішній поверхні несучих стін будівлі, це підстава, на яке кріпиться облицювання. Теплоізоляційний шар також монтується на поверхню несучих стін. В якості теплоизоляторов використовують паронепроникні матеріали, що мають низьку щільність: мінеральну вату, піноскло, пінопласт і пр. Захисний-декоративний облицювальний шар роблять з щільних, стійких до зовнішніх впливів і непроникних матеріалів. Між теплоізоляційним та захисно-декоративним шарами обов'язково залишають повітряний прошарок для вентіляціі.Такая система з двох шарів, які мають різні фізико-механічні характеристики, які один від одного структурою і щільністю, розділених повітряним прошарком, дозволяє вирішити проблему вільного виведення повітряних парів за допомогою природної конвекції і виключити утворення конденсату.
В європейських країнах, де вентильовані фасади в приватному житловому будівництві використовуються вже давно, на них, як облицювання, встановлюють сонячні батареї.

Переваги вентильованих фасадів для індивідуальних будинків

До основних переваг вентильованих фасадів можна віднести збереження рекомендованих вологісних характеристик теплоізолюючого шару, що дозволяє продовжити термін його експлуатації. Крім цього, теплоизолирующий шар, що експлуатується в оптимальному режимі, не потребує додаткових витрат електроенергії, оскільки його теплотехнічні якості залишаються постійно високими. Ви зможете заощадити на поточному ремонті, оскільки, на відміну від оштукатуреного фасаду, вентильований не потрібно оновлювати кожен год.Многослойная конструкція вентильованого фасаду забезпечує хорошу звукоізоляцію, що важливо, якщо заміський котедж розташований поблизу від жвавої автомагістралі, і, крім того, вона працює як термос, зберігаючи взимку тепло, а влітку даруючи прохолоду мешканцям будинку.
Така конструкція дає можливість легкої заміни будь-якого елементу вентильованого фасаду при ремонті, ви легко можете поміняти його первісне естетичне рішення: колір, текстуру обробки і навіть повністю змінити облицювання.
До переваг вентильованих фасадів відноситься і можливість реалізації будь-яких архітектурних рішень, за рахунок використання самих різних оздоблювальних матеріалів, що дозволяє гармонійно пов'язати дизайн фасаду з малими архітектурними формами, розташованими на прибудинковій території . Такий фасад може повністю перетворити навіть будівля, побудована за типовим проектом, і зробити його дійсно індивідуальним.

Вибір конструктивних елементів вентильованого фасаду для приватного будинку

Для цегляного будинку, а також складеного з піноблоків або поризованих керамічних блоків, в якості несучого шару - каркаса, що складається з кронштейнів і профілів, на які буде кріпитися зовнішній облицювальний захисний шар, можна використовувати алюміній. На відміну від більш дешевої сталі, він забезпечить не тільки необхідну міцність, але і довговічність. Для будинків, побудованих з оциліндрованих колод, клеєного бруса або будівель, зведених каркасно-щитовим методом, доцільно використовувати дерев'яні каркаси, що поєднують в собі міцність, легкість і економічність - такий каркас обійдеться на порядок дешевше металевого. Єдиною умовою в цьому випадку є необхідність обробки каркаса вогнезахисними і антисептичними составамі.Что стосується теплоізолюючого шару, для нього краще вибрати матеріали, які легко і швидко монтуються - жорсткі плити з мінеральної або кам'яної вати. Для приватного будинку з міркувань пожежної безпеки більше підійдуть некашірованние гідроветрозащітой матеріали щільністю від 70 до 90 кг на куб.м. При необхідності, якщо будинок будується в північних районах, ви можете зробити два шари теплоізоляції, при цьому всередину, до несучих стін будинку потрібно покласти шар меншої щільності. Для захисту теплоізоляційного шару, що контактує з повітряним прошарком, використовуються гідроветрозащітние фасадні плівки з вогнезахисними добавками або негорючая будівельна ткань.Для облицювання вентильованих фасадів можна використовувати найрізноманітніші захисні матеріали: фіброцементниє, гранітні і керамогранітні плити, пластикові, скляні, металеві і алюмінієві композитні панелі, а також дерево. Вибір матеріалу в цьому випадку визначається матеріальними можливостями і тим, яке архітектурне рішення буде втілюватися. Звичайно, пластиковий сайдинг і металеві панелі для обробки індивідуального будинку підходять менше, хоча є приклади цікавих архітектурних проектів, де вони виглядають цілком органічно.