Як виховати хороших дітей.

З покоління в покоління батьків задаються одним і тим же питанням: «Як виховати хороших дітей?» Хтось вважає, що хороша дитина - слухняна, покірливо виконує всі вказівки батька чи матері. Для когось найголовніше у вихованні - це щоб діти добре вчилися. Є й такі батьки, які занадто буквально розуміють приказку «У здоровому тілі - здоровий дух», мало не силою привчаючи дитину до спорту. Де ж істина?
Інструкція
1
Насамперед батькові й матері потрібно зрозуміти просту, але дуже важливу істину. Ваша дитина - не ваша власність. Він багатьом зобов'язаний вам, але з цього не випливає, що ви маєте право постійно вирішувати все за нього, вимагати від нього покірності. Не зловживайте батьківської владою! Поважайте дитину як особистість. Дозволяйте йому проявляти ініціативу, але, звичайно, в розумних межах. В іншому випадку ви ризикуєте або виростити боязкого, інфантильного людини, або озлобити дитини, налаштувати його проти себе.
2
Будьте в усьому прикладом для дитини. Пам'ятайте, що підростаючий маленька людина немов губка вбирає все, що бачить і чує. Створіть у будинку атмосферу любові, взаємної поваги, доброзичливості. Навіть якщо ви втомилися або роздратовані, не зривається на своїх близьких. Припустимо, батьки пояснюють дитині, що треба завжди бути ввічливим, добре поводитися. Чи багато буде користі від їх правильних слів, якщо після цього чоловік накричить на дружину, або дружина почне бурчати, дорікаючи чоловіка за якусь помилку? Ефект виявиться прямо протилежним: малюк зробить висновок, що дорослим не можна вірити.
3
Інші батьки настільки одержимі бажанням виростити із сина чи дочки майбутнього нобелівського лауреата, що шкільні роки стають для дитини справжньою каторгою. Від нього вимагають тільки відмінних оцінок з усіх предметів. Зрозуміло, необхідно стежити за успіхами дитини в школі, але не можна перетворювати навчання в ідею фікс. Якщо синові або дочці явно не дається якийсь предмет, не робіть з цього трагедію. Так ви тільки вселите дитині відраза до навчання.
4
З ранніх років привчайте малюка до праці, даючи йому посильні доручення. Всіляко заохочуйте його ініціативу, хваліть: «Який ти в мене умілий помічник!» Уникайте категоричного, наказного тону, натомість підкреслюйте, що його праця важливий і корисний, адже він допоміг втомленим і зайнятим батькам.
5
Чи не нав'язуйте дитині своїх смаків, захоплень. Нехай вирішить сам, що йому цікаво, чим він хоче займатися у вільний від навчання час. Звичайно, ви можете підказувати, переконувати, але краще, якщо остаточний вибір залишиться за дитиною.
6
Словом, якщо ви хочете виховати хороших дітей, поводьтеся в точній відповідності з біблійною заповіддю: «поступайте з іншими людьми так, як вам хотілося б, щоб вони чинили з вами».