Як робити картинки з бісеру.

Рукоділля з різнокольорового бісеру переживає нову хвилю популярності, з'являються цікаві техніки дизайну. Оригінально і ефектно виглядають бісерні картинки, що відрізняються багатою фактурою і строкатою палітрою. Сьогодні ви можете придбати всі складові падлюка в спеціалізованих магазинах, тому підготовка до творчого процесу не займе багато часу. У найпростішій техніці «малювання бісером» використовується прозорий клей.
Вам знадобиться
  • - бісер різних кольорів;
  • - клей для бісеру;
  • - прес;
  • - щільна основа (полотно, картон, фанера, ДСП);
  • - пензлик;
  • - зубочистка.
Інструкція
1
Продумайте майбутню картинку з бісеру. Якщо ви бажаєте самостійно створити малюнок, використовуйте для нього картатий лист. Розфарбуйте зображення різнокольоровими фломастерами так, щоб кожна клітина відповідала одній бісеринці. Найпростіше буде відшукати відповідний готовий ескіз - вишивку, ілюстрацію з глянсового журналу або малюнок з інтернету, роздрукований на кольоровому принтері. Щоб успішно прикрасити картинку бісером, її лінії повинні бути чіткими. Переливи тонів підбирайте згідно розцвіченню наявного у вас матеріалу.
2
Наклейте обраний малюнок на підходящу основу: лист фанери, ДСП, картон (наприклад, кришка коробки з-під цукерок), однотонне полотно. Ретельно розгладьте папір, щоб на ній не було жодної зморшки, і покладіть її під прес. Дочекайтеся повного висихання клею. Тут і надалі оптимально використовувати спеціальний фіксуючий засіб для виробів з бісеру, страз і намистин, яке продається у відділах різних дрібниць для шиття (наприклад, Beadalon GS Hypo Cement, KRYSTALL 18). Крім того, добре зарекомендував себе клей «Момент Кристал». Головні критерії вибору клеїть речовини: воно повинно бути прозорим, не бруднити бісер і не дуже швидко висихати, щоб забезпечити вам свободу маніпуляцій.
3
Нанесіть клей на один з елементів малюнка за допомогою пензлика і засипте це місце бісером відповідного кольору. Акуратно поправте положення кожного декоративного елемента зубочисткою. Послідовно покривайте клеєм та бісером інші частини картинки. Фон за бажанням годі й обклеювати декоративним матеріалом, а розфарбувати перламутровою аквареллю або гуашшю з блискітками. Коли клей повністю висохне, готова картинка може прийняти вертикальне положення.
4
Якщо ви володієте технікою бісероплетіння, то зробіть окремі елементи майбутньої об'ємної картини (наприклад, квіти, листя, комах). Приклейте їх на однотонну основу, а фон покрийте одноколірним бісером.