Пірацетам: інструкція із застосування.

«Пірацетам» є першим і досі залишається основним представником групи ноотропних засобів. Він використовується для поліпшення обмінних процесів головного мозку при різних захворюваннях центральної нервової системи та інших порушеннях.

«Пірацетам»: опис дії

Лікувальна дія «Пірацетаму» на структури головного мозку досягається за рахунок стимуляції кровообігу і посилення тканинного метаболізму. Препарат відновлює кровопостачання в ділянках, які постраждали від ішемічних процесів. Терапевтичний ефект розвивається поступово і стає помітний, як правило, через сім днів після початку лікування. «Пірацетам» активує асоціативні процеси в центральній нервовій системі, покращує пам'ять і настрій. Він підвищує інтелектуальну активність, відновлює пам'ять, свідомість і мова при різних порушеннях, полегшує процеси навчання. Препарат має нейропротекторну дію при гіпоксії, травмах, електрошку і інтоксікаціі.Прі тривалому застосуванні ноотропного кошти відзначається підвищення розумової та мозкової активності. «Пірацетам» покращує інтегративну діяльність мозку у відповідь на зовнішні подразники. У новонароджених дітей препарат застосовується для прискорення відновних процесів після можливої родової і внутрішньоутробної гіпоксії.

Показання до застосування «Пірацетаму»

«Пірацетам» знаходить застосування в неврологічної, психіатричної та наркологічної практиці. Його застосовують при судинних захворюваннях головного мозку, що супроводжуються порушеннями пам'яті, уваги і мови, при запамороченнях і головного болю, у відновний період при ішемічному інсульті, черепно-мозкових травмах та інтоксикаціях. Препарат використовують для лікування депресії з явищами адинамії та корекції порушень емоційно-вольової сфери.
Особам старше 40 років «Пірацетам» рекомендується як профілактичний засіб для попередження судинної недостатності.

Застосування «Пірацетаму» при алкоголізмі

«Пірацетам» можна використовувати як у випадку гострого отруєння етанолом, так і для лікування психоорганічного синдрому при хронічному алкоголізмі. Він ефективно усуває явища інтоксикації в структурах мозку, а також відновлює нейронні зв'язки, сприяючи таким чином зменшенню тяги пацієнта до алкоголю.

«Пірацетам»: протипоказання

«Пірацетам» не можна використовувати при геморагічному інсульті, вираженої ниркової недостатності (кліренс креатиніну <20 мл/хв). Препарат протипоказаний до застосування при вагітності та годування груддю, ажитированной депресії, хвороби Гентінгтона і виявленої гіперчутливості до пірацетаму. З обережністю застосовувати при епілепсії, порушеннях згортання крові, важких кровотечах. Таблетки і капсули не можна давати дітям до 1 року.
« Пірацетам »посилює дію психостимуляторів і може викликати безсоння. Не рекомендується застосовувати його після 18 годин.

Спосіб застосування «Пірацетаму»: інструкція

Для застосування препарату існують певні схеми. Починати лікування «Пірацетамом» рекомендується з введення внутрішньовенних та внутрішньом'язових ін'єкцій. Потім продовження курсу лікування йде в таблетованій формі. Дозування залежать від ступеня тяжкості стану і підбираються індивідуально.