Як виникло місто Кельн.

Кельн - місто, розташоване в західній частині Німеччини на землі Північний Рейн - Вестфалія. Він є одним з найстаріших німецьких міст, який відіграв велику роль у становленні та розвитку Європи. Не дивно, адже його історія починається ще з Римської епохи.
Інструкція
1
Як підтверджують археологічні розкопки, ще 5000 років тому стародавні кельти мали свої укріплення на території сучасного Кельна. Однак історія цього міста як постійного поселення починається з заснування Оппидум Убіорум в 38 році до н. е. Дане укріплення було побудовано полководцем римського імператора Августа Марк Агріппа після того, як на лівий берег Рейна висадилися дружнє римлянам германське плем'я убіев.
2
У 15 році до н. е. в родині полководця Германіка, проживаючого в даному поселенні, народжується дочка Агрипина. Ставши пізніше дружиною імператора Клавдія, вона схиляє його дати рідному поселенню статус колонії. В 50 році н. е. Оппидум Убіорум отримує даний статус і перейменовується в Колонію Клавдія і вівтар Агрипини. В Середньовіччі від цієї назви залишилося тільки слово «Колонія», а в простолюдді його іменували Кельн.
3
З тієї пори місто починає активно розвиватися. У 85 році він оголошується столицею Нижньої Німеччини, в ньому з'являються храми, адміністративні будівлі і театр. Через ще якихось 60 років його населення вже налічує більше 15 000 чоловік, тоді як на іншому березі Рейну відразу починалися володіння вільних німецьких племен. Трохи пізніше в Кельні з'являється монетний двір і скляна промисловість.
4
В 454 році Кельн остаточно завойовують ріпуарскіе франки і майже півстолітній римський період цього старовинного міста закінчується. З 508 року Кельн є постійною резиденцією архієпископів, проте в 1288 році він стає вільним від влади архієпископа. До цього часу він вже є найбільшим торговим центром Німеччини.
5
з 1794 року Кельн перебував під владою французів, які зруйнували багато історичний будівлі та пам'ятники в місті. А через 10 років в Кельні починається прусський період, за час якого місто знову активно розвивався - в ньому проводять телеграфну лінію, відкривають одну з перших залізничних гілок Пруссії, численні заводи і фабрики.
6
Після поразки Німеччини в першій світовій, Кельн увійшов до окупаційну зону Франції. А в 1933 році влада в місті перейшла до рук фашистів. Друга світова війна принесла в Кельн жахливі руйнування, знищивши 90% міських будівель. Однак вже в перші повоєнні роки в місті починається активне відновлення, запускається нове виробництво, будуються банки, будівлі фірм і об'єкти культури. Сучасний Кельн являє собою третій за площею і четвертий за кількістю населення місто в Німеччині, з розвинутою сучасною інфраструктурою, промисловістю і багатою історією.