Плантекс: інструкція із застосування.

«Плантекс» - це лікарський препарат рослинного походження, що володіє спазмолітичну дію. Його застосовують у грудних дітей як профілактичний і лікувальний засіб.

Інструкція по застосуванню «Плантекса»

Лікарський препарат «Плантекс» (plantex) продається у формі гранул для приготування розчину. Він являє собою пухкі дрібні гранули, що мають світло-коричневий колір і характерний запах фенхеля. Разова доза препарату становить п'ять грамів і містить ефірну олію фенхелю (2,4 мг), сухий екстракт плодів фенхеля (250 мг) і допоміжні компоненти (камедь акації, безводну декстрозу і лактозу). Кожна разова доза поміщена в окремий багатошаровий пакетик. У картонній упаковці знаходиться десять пакетиків для приготування розчину. «Плантекс» зменшує больові відчуття від спазмів у животі, покращує травлення, підвищує секрецію шлункового соку, стимулює перистальтику. Препарат допомагає швидкому розщепленню і засвоєнню їжі, запобігає часте скупчення газів в кишечнику, полегшує їх відходження. Препарат «Плантекс» застосовують у новонароджених, що мають вік два тижні, і у дітей постарше при спастичних болях у кишечнику зі слабко вираженими диспепсичними розладами, при перекладі малюка з грудного вигодовування на молочні суміші, при заміні молочної смесі.Лекарство дають дітям після їжі, краще між прийомами їжі. Вміст одного пакетика потрібно висипати в чашку або пляшечку і розвести половиною склянки теплої кип'яченої води. Дітям до одного року в день призначають один-два пакетики (5-10 г) «Плантекса». Дітям з одного до чотирьох років в день призначають 2-3 пакетика (10-15 г) препарату. Розчин має нейтральний смак і добре переноситься малюками грудного віку.
У новонароджених розчин препарату необхідно використовувати в свежеприготовленном вигляді. Не можна додавати в розчин підсолоджувачі і будь-які інші інгредієнти.

Протипоказання до призначення «Плантекса»

Препарат протипоказаний при встановленій підвищеній чутливості, при лактазной недостатності (захворювання, при якому відбувається порушення засвоєння молочних продуктів), галактоземії (спадкове захворювання при якому відбувається порушення обміну речовин при перетворенні галактози в глюкозу), при порушенні всмоктування глюкози/галактози.
«Плантекс» не рекомендується застосовувати у жінок під час вагітності та в період лактації у зв'язку з відсутністю клінічних даних.
За відгуками «Плантекс» іноді може викликати алергію. Випадків передозування препарату не виявлено. Клінічні дані про негативний взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами відсутні. «Плантекс» продається без рецепта лікаря.