Як передається жовтяниця. Як передається жовтяниця симптоми.

«Жовтуха» - це, скоріше, не захворювання, а симптом, який повідомляє про порушення роботи печінки. Однією з причин може бути вірусний гепатит А, по-науковому хвороба Боткіна. Це вірусне захворювання викликає інтоксикацію організму і ураження печінки. При гепатиті А забарвлюються в жовтий колір слизові оболонки, шкіра і склери (білки очей). Заразитися гепатитом можна в будь-якому віці.
Інструкція
1
Джерелом зараження гепатитом А може стати носій захворювання, що має явні ознаки, такі як зміна кольору шкірних покривів. Заразитися від інфікованої людини можна в побуті тактильним шляхом, тобто рукостисканням, через загальне рушник, посуд. Заразитися можна в місцях громадського харчування, де не дотримуються гігієнічних норм. Джерелами зараження в таких місцях служать брудний посуд, столові прилади. Небезпека може підстерігати в місцях громадського користування, таких як міський автотранспорт, театр чи кіно.
2
Визначити, заразилися ви, достатньо легко. Гепатит А завжди супроводжується болем в області печінки (правому підребер'ї). Піднімається температура, починаються головні болі. Жовтяниці часто супроводжує озноб, лихоманка, розлад кишечника. Хвора людина втрачає апетит і, в наслідок зневоднення організму, - масу тіла.
3
Якщо симптоми, характерні для гепатиту А, відсутні, а пожовтіння шкірних покривів спостерігається, це може означати недостатність роботи кровотворної системи або повідомляти про застій в жовчовивідних протоках і порушенні роботи жовчного міхура. У кожному разі, точний діагноз зможе поставити тільки лікар після обстеження.
4
Для точної діагностики захворювання лікар призначає загальний і біохімічний аналіз крові, дослідження функції печінки. У рідкісних випадках може призначатися біопсія печінки, результати якої дозволяють лікарю зробити висновок про природу захворювання і серйозності ураження печінки. Гепатит А діагностується за аналізом крові, в якому виявляється підвищений вміст такого компонента, як білірубін - жовчний пігмент, що міститься в крові.
5
Зазвичай результат Гепатиту А сприятливий. Після проведення лікування призначається дієта з пониженим вмістом жирів, постільний режим. Найчастіше у переболевшего виробляється імунітет до захворювання. Але саме вірний засіб уникнути інфікування - дотримання гігієнічних правил.
Зверніть увагу
Поставити діагноз самому вельми складно. Але якщо під час туалету ви зверніть увагу, що сеча потемніла, як міцно заварений чай, і стала пінитися - це вірна ознака жовтяниці.
Корисна порада
Якщо мова йде про вірусному гепатиті А, то профілактика цього захворювання нескладна. Оскільки вірус потрапляє через рот - слід мити руки перед їжею, користуватися індивідуальними столовими приборами і посудом, а також ретельно мити овочі і фрукти перед їжею.