Квартира-студія: за і проти.

Квартира-студія - сучасний тип житла. Вона дуже популярна у самотніх людей і бездітних пар. Є у цієї квартири як безсумнівні переваги, так і деякі недоліки.

Квартира-студія - що це таке

Квартира-студія сильно відрізняється від звичайного житла. У ній немає як такого поділу на кімнати і кухню. Зате є велика за площею приміщення з кухонною зоною. Вона відділяється від основного барною стійкою або розсувними дверима. Коридору теж немає, при вході відразу потрапляєш в загальне приміщення. Єдине, що ізольовано - ванна і туалет.
Якщо ви думаєте, купувати звичайну квартиру або студію, визначитеся, для яких цілей вона потрібна. Якщо там буде проживати самотній пенсіонер або сімейна пара, то такий варіант житла підійде.
Дизайн квартири студії найчастіше має на увазі зональність . Житлова кімната представлена в одному кольорі, кухонна зона - в іншому. Так створюються ілюзорні кордону приміщень без візуального скорочення простору. Адже завдяки відсутності перегородок між приміщеннями квартира-студія виглядає дуже великий. Часто квартири-студії бувають дворівневими. Другий поверх виглядає як веранда під стелею. Він також не відділений перегородками. Найчастіше в цій невеликій житловій зоні розташовують ліжко. Це вдале рішення, так як можна відгородити поміст від вікна розсувною перегородкою і отримати затишну темну кімнатку. Багато квартири-студії замість балкона мають еркер, що ще більше збільшує їх площа візуально. Широкі отвори допомагають отримати достатньо світла - адже у кухні власних вікон немає.

Квартира-студія, кому в ній зручно

Квартира-студія практично ідеальне житло для самотньої людини або бездітної сімейної пари. Коли немає необхідності в ізольованій кухні, в якій ховаються від дітей гарячі каструлі і гострі предмети, немає потреби в дверях в батьківську спальню і т.д. У цьому випадку квартира-студія з елегантним інтер'єром буде вдалим вибором.
Дизайн квартири-студії повинен бути витриманий в єдиному стилі. Можуть змінюватися кольору і додаватися аксесуари, але основний напрямок інтер'єру має бути одне.
А от не дуже комфортно в такому приміщенні буде сім'ям з дітьми. Міні-кухня не дозволить розмістити за столом всіх бажаючих. Відсутність перегородок завадить дітям відпочивати, а батькам - займатися своїми справами. Крім того, коридору в таких квартирах немає, а це означає, що вся грязь з дитячих черевик мчить прямо в кімнату. Батькам доведеться проводити прибирання кілька разів на день, щоб підтримувати приміщення в чистоті.