Інструкція по застосуванню бурштинової і лимонної кислоти.

Сучасне суспільство намагається все більше відійти від штучних хімічних лікарських препаратів і віддає перевагу продуктам натуральним. Так, наприклад, сьогодні лідерами з підтримки здоров'я, а також по поліпшенню шкіри, волосся і т.д. є бурштинова і лимонна кислота. причому застосовуватися вони можуть як окремо, так і разом, а іноді і у формі комбінованих препаратів. Щоб зрозуміти, в чому їх лікувальний ефект, необхідно чітко розуміти, для яких цілей використовується і той, і інший продукт.
Янтарна і лимонна кислоти - дуже важливі складові життєдіяльності людського організму. Тому необхідно дуже чітко усвідомлювати навіщо і як ви приймаєте ці препарати. І щоб відповісти собі на ці питання, потрібно розуміти в чому різниця цих кислот, і чому їх часто об'єднують в одне підтримує і лікарський засіб.

Янтарна кислота

Янтарна кислота інакше ще називається Сукцинат. Сама по собі вона представляє речовина, яка виходить при переробці натурального бурштину. Фахівці стверджують, що в результаті такої переробки виходить корисне речовина, що володіє рядом цілющих властивостей. Як правило, виглядає бурштинова кислота також, як і лимонна - у вигляді білого порошку. Навіть на смак вона схожа на лимонну - кисленька. В організмі людини вже міститься певна частка бурштинової кислоти, яка зазвичай представлена анионами і солями. Слід пам'ятати, що сукцинат - натуральні регулятори роботи організму, без яких він був би просто нежиттєздатний. Зазвичай потреба в бурштинової кислоті людина відчуває при збільшених фізичних, емоційних, інтелектуальних навантаженнях. Головний плюс бурштинової кислоти в тому, що вона накопичується тільки в тих тканинах, які її потребують, ігноруючи здорові клеткі.По своїм механізмом дії бурштинова кислота являє собою проміжний продукт, одержуваний при обміні речовин. Виділяється вона під час взаємодії сахаридов, протеїнів і жирів. Активність Сукцинат безпосередньо залежить від діяльності організму. Так, наприклад, якщо вона збільшується (наприклад, людина біжить, а не йде), Сукцинат починають окислюватися швидше, щоб дати організму більше необхідно енергії. В результаті активність людини підвищується. Від цього і залежить лікувальний ефект бурштинової кислоти. При необхідності вона перекидає необхідні речовини до ураженого органу або тканинам, активізуючи процес виздоровленія.Янтарная кислота є хорошим засобом для лікування вірусних захворювань і сприяє більш посиленому насиченню клітин киснем. Крім того, Сукцинат нормалізують процес виробництва нових клітин організму, завдяки чому він омолоджується і стає більш працездатним.
Завдяки цій своїй особливості, бурштинова кислота дуже широко застосовується для лікування старечих захворювань мозку, коли клітини починають відмирати і діяльність його притупляється.
Ще часто бурштинову кислоту використовують як засіб для схуднення. Пов'язано це з тим, що вона нормалізує метаболізм, в результаті чого жири швидше згоряють і переробляються, а людина починає втрачати вагу. І головний плюс - це, звичайно ж, доведена безпека продукту. Причому надавати свій лікувальний вплив бурштинова кислота може навіть в малих колічествах.Несмотря на її повну безпеку, бурштинову кислоту необхідно приймати по строго визначеній інструкції. Так, курс лікування необхідно почати з прийому 500 мг речовини вранці після сніданку. Повторювати щодня. Як тільки відчуєте, що стали спати краще, самопочуття стало більш задовільним, можна зменшити дозу до 250 мг. І можна в цей момент розбити прийоми на 2 рази на день.Медікі рекомендують під час прийому курсу бурштинової кислоти влаштовувати невеликі перерви - наприклад, 1-2 дня через кожні 3 дні прийому речовини. Це допомагає подовжити курс і зробити лікування більш м'яким. У випадку якщо ви вирішили випити Сукцинат ударними темпами, тобто по 250 мг на добу, курс повинен становити не більше 10 дней.Можно приймати бурштинову кислоту і одноразово. Так, наприклад, якщо була проведена підвищена фізична активність (наприклад, ви провели цілий день в спортзалі або весь день копали картоплю) дозволяється прийняти одноразово 3000 мг препарату. Також рекомендують підвищувати дозування в тому випадку, якщо відзначається певне захворювання, наприклад, простудний радикуліт. В цьому випадку прописується 1000 мг 4 рази на добу на 7 дней.Часто використовують не тільки оральний метод прийому продукту, але і внутрішньовенний. Особливо гарний такий спосіб при наявності гострої серцевої недостатності. Застосовуватися Сукцинат повинні строго відповідно до інструкції, в якій прописані і протипоказання. Так, наприклад, не можна пити Сукцинат тим людям, у яких в анамнезі є уролитаза (підвищений метаболізм може привести до появи каменів), а також тим, у кого діагностовано виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, гіпертонікам. Ну і, звичайно ж, варто пам'ятати, що не можна вживати бурштинову кислоту перед сном.

Лимонна кислота

Лимонна кислота - ще один продукт, який досить часто застосовується в медицині. Пов'язано це з тим, що вона має велику кількість вітаміну С, який сприяє підвищенню імунітету і захисних сил організму, а також є відмінним антиоксидантом. Завдяки використанню лимонний кислоти, організм людини звільняється від вільних радикалів, внаслідок чого підвищуються енергетичні запаси організму, розщеплюється холестерин і попереджується передчасне стареніе.Кроме того, завдяки своїми фармакологічними властивостями, лимонна кислота сприяє знищенню бактерій і вірусів, а це значить, що вона є відмінним способом профілактики різних захворювань, типу ГРВІ тощо
Іноді можна попросту використовувати цілісний лимон, а не готовий порошок, що продається в аптеці. Адже в плоді вміст лимонної кислоти буде навіть вище. А крім того, в ньому ще містяться і додаткові корисні речовини.
А ще лимонна кислота широко застосовується для нормалізації роботи шлунково кишкового тракту. Вона сприяє поліпшенню роботи печінки, виводить зайві токсини з неї і розріджує жовч (а це значить проводиться профілактика жовчнокам'яної хвороби). Якщо ж камені вже з'явилися, лимонна кислота - відмінний засіб для їх розчинення. А ще лимонну кислоту широко застосовують для профілактики облисенія.Прімененіе такого аптечного препарату обов'язково має здійснюватися строго по інструкції, причому прописаної лікуючим лікарем в кожному індивідуальному випадку. Це пов'язано з тим, що надлишок лимонної кислоти також поганий, як і її недолік. Зайве кількість такої речовини здатне викликати печію, спазми і навіть болю (особливо у людей з хворобами гастродуоденальної області). Особлива шкода лимонна кислота робить на стан зубів людини. Так, наприклад, лимонна кислота здатна запобігти розвитку пародонтиту, але при цьому дуже негативно позначається на стані зубної емалі.Главний плюс такого препарату в тому, що його можна купити за дуже привабливою низькою ціною.

Лимонна і бурштинова кислота разом

Сьогодні в аптеках можна побачити засіб, який являє собою поєднання одразу двох корисних кислот - бурштинової і лимонної - разом. Називається він лимонтар. Такий набір лікарський препаратів в одному засіб, згідно з відгуками, надає певний вплив на ряд заболеваній.Випускается препарат в таблетках - близько 30 штук в упаковці. Володіє відразу декількома корисними властивостями: забезпечує висновок алкоголю з крові, допомагає відновити роботу шлунка, покращує апетит і сприяє регуляції тканинного обміну. Призначають такий препарат, коли у людини відзначаються небудь запійні стану, або сп'яніння легкої тяжкості, або слабкість організму внаслідок фізичних і психоемоційних перевантажень, а також при перебоях роботи желудка.Пріменять Лимонтар необхідно строго по інструкції. Зазвичай п'ють цей препарат натщесерце, розчинивши таблетку в 10-15 мл води. У різних випадках дозування змінюється. Так, для профілактики сп'яніння потрібно пити по 1 таблетці за годину до прийому алкоголю. Якщо потрібно боротися з сп'янінням, доза 1 таблетка до 4 разів на добу з інтервалом між прийомами від 1 до 2,5 годин. Запійним пацієнтам наказується приймати 1 таблетку 4 рази на день 10 діб. Коли необхідно нормалізувати апетит, потрібно 1 таблетка 1-3 рази на день (залежно від тяжкості стану) перед їдою протягом 5 днів.При прийомі комбінованого препарату на основі лимонної і бурштинової кислоти можуть відзначатися побічні явища. До них зазвичай відносять біль під ложечкою, а також підвищення артеріального тиску. Абсолютними протипоказаннями до прийому подібного роду препаратів є гіпертонічні захворювання, глаукома і загострення виразки як шлунка, так і дванадцятипалої кишки. З обережністю варто приймати такий препарат вагітними, хоч особливих протипоказань та не виявлено. Краще, якщо рішення про прийом Лимонтар прийматиме спостерігає акушер-гінеколог.Оба виду кислот гарні, коли вживаються до місця і в міру. Тому варто дуже чітко дотримуватися інструкції і рекомендації лікаря, який вам ці препарати запропонував. Тільки так можна буде отримати бажаний результат. В іншому ж випадку можна дуже сильно нашкодити своєму організму.