Як ловити товстолоба.

У водоймах СРСР товстолоб з'явився лише в 60-х роках минулого століття. Його завезли з Китаю і спочатку вирощували штучно всього в декількох ставках. Експеримент з розведення виявився настільки вдалим, що цей вид риби потрапив в списки обов'язкових для багатьох колгоспних ставків. Зараз товстолоба знайти достатньо просто, набагато складніше його виловити.
Інструкція
1
Товстолобика можна ловити з перших чисел травня і до середини вересня. Вода повинна бути не холодніше 19-20оС. Період максимальної активності цього виду риби наступає, коли вода прогрівається до 22-25оС. Клювання практично гарантований в середині літа, коли вода досить тепла, а ось в серпні ловити цю рибу складніше: вода цвіте, корма в надлишку, а значить, до приманки товстолоб буде байдужий.
2
товстолоба живуть у водоймах, де є м'яка рослинність, а дно затягнуто мулом. Велика глибина їм не потрібна. Досить 3-4 метра. На заході і на світанку зграї підпливають досить близько до берега. Вдень же риба йде подалі. Товстолобики воліють перебувати поблизу піщаних мілин, де течія не дуже сильне.
3
Товстолоб - це стайная риба. Ловити його краще на донні снасті, спінінги з котушкою або пружину. Обов'язково перевірте міцність оснастки, так як цей вид риби досить сильний. Досвідчені рибалки використовують волосінь діаметром від 0,5 до 0,1 міліметра, повідці 0,35-0,4 міліметра. При цьому гачки краще вибирати з гострим і довгим жалом, з прямим поддевом. Підійдуть гачки №8,5, №9, №10. Товстолобики підозрілі, наявність грузила може їх відлякати, а тому поводок не слід робити коротше 70 сантиметрів.
4
Якщо ви плануєте ловити товстолоба на донну вудку або на спінінг, то підсікання слід робити сильно, різко і розмашисто. В цьому випадку гачок засікається в роті, і у риби практично немає шансів зірватися.
5
Товстолобик відмінно клює на будь-які рослинні насадки. Гарний для нього зелений горошок. Можна використовувати навіть консервований. Щоб повністю замаскувати гачок, на нього можна начепити трохи нитчастих водоростей.
6
Спеціалізуються на лові товстолоба рибалки заздалегідь готують спеціальні брикети, які служитимуть підгодовуванням. Для цього вони беруть листя очерету і осоки, замішують їх з макухою соняшника і додають тісто з пшеничного борошна. Можна підгодовувати хлібним м'якушем, змоченим в анисовом маслі, а також огірками, попередньо нарізаними дрібними кубиками.
7
Якщо товстолобик голодний, він жадібно заглотит приманку і тут же різко смикнеться в спробі сховатися від своїх родичів. Недостатньо гострий гачок просто випаде з рота риби, як тільки та відчує чужорідне тіло. Більш того, після цього вся зграя вважатиме це місце небезпечним і нескоро до нього наблизиться.
8
Підсічку краще робити в момент, коли волосінь натяглася вперше. Після першого ж ривка товстолоб на кілька миттєвостей завмирає. Якщо він відчуває щось недобре, тут же ретирується. Якщо ж порахує, що все гаразд, то далі буде ще один-два ривка, риба підсіче сама.
9
Рибаку потрібно бути готовим, що сидить на гачку товстолоб стане люто чинити опір. Риба докладе максимум зусиль, щоб сховатися в безпечному місці, тобто в найближчих водоростях. Якщо їй це вдалося, то можна змотувати вудки. Другий раз підсікти товстолоба в цей день навряд чи вийде.
Зверніть увагу
Товстолобик байдужий до штучних підгодовування, насадкам, багатьом ароматизаторам.
Корисна порада
Тостолоб - це прісноводна риба, у якої є така ж жировий прошарок, як і у морських родичів. Регулярне вживання м'яса товстолобика здатне зменшити кількість холестерину в крові людини.