На що звернути увагу при виборі шафи купе.

Шафа-купе - це дуже зручно і практично. Завдяки розсувним дверям, він не звужує простір кімнати, а високі стінки (майже під стелю), дозволяють скласти в шафу все, що потрібно.

Шафа-купе - за і проти

У шафи-купе практично немає недоліків. Великий, зручний, з відділеннями для верхнього одягу і білизни, він вмістить у себе все, що раніше припадала пилом на вузьких полицях шифоньєра. Крім того, його дизайн можна вибрати самостійно. Кольори панелей і матеріал, з яких вони виготовлені - найрізноманітніші. Двері можуть бути навіть дзеркальними, що дуже зручно для маленьких кімнат. Шафа, відображаючи протилежну стіну, візуально «розсовує» простір. Також величезний плюс, що майбутні господарі ще при замовленні шафи можуть запланувати певну кількість полиць і відділень для одягу, що висить на вішалках.
Шафи-купе з'явилися в США в кінці п'ятдесятих років минулого століття. Вони відразу завоювали популярність у власників малогабаритних квартир і невеликих будинків.
Проти покупки шафи-купе можуть говорити хіба що не дуже надійні полозки, за якими рухаються двері. При енергійної експлуатації нижній профіль часто вилітає з направляючої, і вставити його назад досить складно. Але компанії-виробники борються з цією проблемою, удосконалюючи профіль-полозок.

Шафи-купе - які вони бувають

У Росії існує досить меблевих компаній, що виготовляють шафи-купе. Серед них знамениті «Містер Дорс» («mr.doors»), «kirena», «Стенлі», «Симплекс» і т.д. Ціни у виробників приблизно однакові. Все залежить від того, з якого матеріалу виготовлена шафа, чи є у нього дзеркало, яка висота і т.д.
Шафи-купе бувають корпусними, кутовими і вбудованими. Корпусні мають задню стінку, стать, бічні панелі, дах. Їх можна легко пересувати і перевозити. У вбудованих є тільки двері і фурнітура.
Шафи-купе істотно розрізняються за формою і розміром. Найпростіший - шафа моделі «Симфонія». У базовій комплектації це вузький високий ящик з одними дверцятами без дзеркала. Всередині розташовується кілька полиць або дві полиці знизу і відділення для вішалок - нагорі. Ця модель ідеальна для тісного передпокою і квартири, де живе одна-дві людини, і їм немає потреби зберігати безліч речей у шафах. Оформлення «Симфонії» може бути самим різним, найчастіше панелі пофарбовані у кольори натуральних дощок - клен, горіх і т.д. Існують шафи-купе, які підходять для просторих приміщень. У них безліч різноманітних відсіків для зберігання самих громіздких речей. Розміри шафи можна вказати самостійно, або викликати фахівця, який виміряє правильно площа, потрібну для розміщення цього предмету меблів. В останні роки шафи-купе стали ще більш функціональними. Там з'явився вбудований комп'ютерний стіл, висувні ящики, навіть відкидається ліжко. Всі ці вдосконалення дозволяють заощадити простір невеликої кімнати і не думати над тим, де розмістити всі необхідні речі.