Азбестоцементні труби: види, застосування.

Азбестоцементні (азбоцементні) труби - це будівельний матеріал, виготовлений з азбестового волокна і портландцементу. Азбест і цемент для виготовлення труб беруться в пропорції 15:85.

Види і застосування азбестоцементних труб

Існує два види асбоцементних труб - напірні і безнапорние.Напорние труби мають внутрішній діаметр від 50 до 600 міліметрів. Довжина їх становить 5 метрів. Такі труби розраховані на високий тиск - 6 або 9 атмосфер. Для азбестоцементних напірних труб характерна довговічність і незначне гідравлічний опір. тому вони знайшли широке застосування в будівництві. Напірні труби застосовують при установці напірного водопроводу, прокладання газопроводу, напірних зрошувальних і меліоративних систем. Асбоцементні напірні труби знайшли застосування вздовж свердловин, колодязів. Їх також використовують для перекриття господарських будівель, під годівниці для тварин.
Недоліком азбестоцементних труб є їх підвищена крихкість, що викликає незручності в процесі монтажу.
Застосовують напірні труби при будівлі напірних каналізацій, дюкерів і мулопроводів. Безнапірні азбестоцементні труби в довжину можуть бути від 2, 95 до 5 метрів. Внутрішній діаметр може варіюватися від 50 до 500 міліметрів. Такі труби використовують для монтажу зовнішніх трубопроводів безнапірних інженерних мереж - каналізації, димоходу, сміттєпроводу, воздухоотвода. Безнапірні труби також застосовують як шахти або короба при прокладанні телефонних і електричних кабелів. Бо цей вид азбестоцементних труб має високий електричний опір і не боїться електрохімічної корозії. Використовують безнапірні труби як опор, стовпчиків і паль при установці огорож та інших огороджень.

Переваги асбоцементних труб

Одним з найбільш важливих переваг азбестоцементних труб є їх довговічність. Вони можуть служити 30-40 лет.Такіе труби стійкі до корозії і агресивному середовищі, вони прості в монтажі та обробці. Азбестоцементні труби мають низьку вартість і невелика вага. Перераховуючи переваги цих труб не можна не згадати також відсутність необхідності їх захисту від блукаючих струмів та ґрунтових вод.
Мусоропровод і система каналізації з даного виду труб не робить негативного впливу на стан грунту і навколишнього середовища.
Так як азбестоцементні труби мають хороші теплозахисні характеристики, при будівлі водопроводу, їх можна укладати на меншу глибину, ніж чавунні або металеві. Вода в таких трубах не замерзне при пониженні температури.