Як виготовляють гроші.

Гроші являють собою титульні знаки, які використовуються для оплати товарів і послуг. Банкноти містять величезну кількість дрібних деталей, які допомагають запобігти створенню фальшивих купюр. Саме тому їх виробництво - складний і тривалий процес.
Інструкція
1
Гроші виробляються із застосуванням особливої папери, яка складається з бавовни та льону. Спочатку в величезний бойлер завантажують три тонни бавовни, де дві години він готується під тиском. Отримана маса переходить в резервуар, очищається і освітлюється. Далі її пресують і поміщають в спеціальні пристрої - размягчители. Фахівці створюють особливий відтінок паперової маси, після чого додають фарбу і водяні знаки, поки вона волога.
2
Волога з паперу виводиться гарячими пресами, після чого заготовки згортають у величезні рулони, масою понад чотири тонни. Папір вже містить захисні нитки і водяні знаки, і кожен рулон використовується для виробництва банкнот з різним номіналом.
3
Наступним етапом є гравіювання. Її виробляють на сталевий пластині. На одну гравіювання може йти до декількох сотень годин. Також спеціальними пресами на банкноту наносяться додаткові деталі: тонкі смужки і ледь помітні цифри. Висихають чорнило протягом 72 годин, після чого настає черга глибокого друку.
4
Спеціальним пресом папір вдавлюють в поглиблення, заповнені чорнилом, що дозволяє отримати фактуру, яку досить складно скопіювати. На лицьову сторону банкноти наносяться металеві чорнило, особливість їх полягає в тому, що вони змінюють колір залежно від кута, під яким тримають банкноту.
5
За допомогою оптичних сканерів на кожну банкноту наносять зображення і вишукують вади. На кожен лист йде не більше секунди. По завершенні перевірки кожен лист отримує серійний номер з позначенням федерального резерву.
6
Далі гроші йдуть в цех, де фахівці розрізають листи. Отримані купюри підраховують і упаковують. Після цього вони стають повністю платоспроможними і готовими до використання.