Вибір штроборіза: облік нюансів.

Штроборез призначений для прорізання борозен в цегляній і кам'яній кладці, бетонних плитах і в інших конструкціях з твердих будівельних матеріалів. Якісний штроборіз дозволяє створити канали для електропроводки, опалення, газопостачання та інших комунікацій за дуже короткий час.
Борозну в твердій поверхні можна зробити і за допомогою болгарки, але штроборіз дозволяє виконати цю процедуру набагато точніше, чистіше і швидше. Штроборез обладнаний двома ріжучими алмазними дисками, глибина і ширина різання яких змінюється в широких межах. Важливою відмінністю штроборіза від інших ріжучих інструментів є наявність спеціального відвідного патрубка, через який видаляються відходи, які виділяються при різанні, тому оператору штроборіза не доводиться дихати пилом і приміщення залишається чістим.Прі виборі штроборіза необхідно враховувати деякі нюанси - насамперед, яка буде глибина різання і який матеріал необхідно буде штробіть.

Потужність двигуна штроборіза

Від потужності двигуна штроборіза безпосередньо залежить, яку борозну зможе зробити штроборіз. Зазвичай штроборізи мають потужність в межах 800-2500 Ватт. Для дрібної канавки під електричну проводку, пробивати в гіпсолітових стіні, будете досить самого малопотужного пристрою, якщо ж ви займаєтеся капітальним ремонтом та пробиваєте канали для труб в бетонній стіні, інструмент повинен мати потужність не менше 2000 Ватт. Також важливо враховувати швидкість обертання шпинделя - чим вище ця швидкість, тим з більш міцними поверхнями впорається апарат.
Про якість ріжучих дисків штроборіза турбується не варто, всі сучасні моделі оснащуються алмазними дисками, здатними впорається з будь-якою поверхнею.

Глибина різу

Глибина різання штроборіза може варіюватися від 10 до 100 мм. Зрозуміло, не кожна модель здатна проштробити 10-сантиметровий канал, тому необхідно упевнитися, що розглядається пристрій зможе вирізати доріжку потрібної глибини. Визначити глибину різу можна не тільки за специфікацією штроборіза, а й просто подивившись на його диски - чим більше їх діаметр, тим більшу глибину різу забезпечить інструмент.

Додаткові параметри

Дуже важливо підібрати штроборіз оптимальної ваги: зазвичай більш потужні моделі мають велику масу, що істотно знижує швидкість роботи, так як оператору доведеться часто відпочивати. Виробники намагаються робити штроборізи максимально легкими. Оптимальна вага штроборіза - 10 кг або менше.
Потужні штроборізи можуть коштує десятки тисяч рублів, тому їх має сенс купувати тільки для професійної діяльності, для побутових потреб простіше взяти такий пристрій напрокат.
Штроборізи можуть мати додаткові функції, значно спрощують роботу. Так, багато з них оснащені системою плавного пуску, яка знижує ризик зіпсувати борозну на самому початку. Деякі пристрої мають регулятор швидкості обертання шпинделя, ця функція дає можливість налаштувати штроборіз окремо на кожен матеріал. Є моделі з антивібраційними пристроями, вони роблять роботу комфортніше.