Як бачать мавпи.

Зір у мавпи займає важливе місце серед притаманних їй шести органів почуттів. Воно допомагає орієнтуватися в просторі, добувати їжу і захищатися від небезпеки. Але найдивовижніше полягає в тому, що зір у різних видів мавп може відрізнятися.
Інструкція
1
Згідно з дослідженнями вчених, ссавці, в тому числі і мавпи, позбулися кольорового зору ще на самому початку своєї еволюції, втративши два з чотирьох опсина - гена світлочутливого білка. Ось чому зараз практично всі тварини мають чорно-білим зором.
2
Однак деякі види мавп з часом знову набули тріхроматіческое зір. Як і у людини, у них є три види світлочутливих клітин, які налаштовані на довжину хвиль, характерних для зеленого, червоного і синього кольорів. Яскравими представниками таких мавп є горили, орангутанги, шимпанзе, а також мавпи-ревуни, що мешкають в Центральній і Південній Америці.
3
Мавпи Нового Світу бачать по-різному. Нічні південноамериканські дурукулі, наприклад, мають монохромне (чорно-біле) зір. Самці у мавп-павуків і пазуристих мавп - дихромати, які не бачать відтінки зеленого або червоного кольору. А ось у самок цих видів триколірне і двокольорове зір зустрічається в співвідношенні 60:40. Так як мавпи живуть великими групами, наявність навіть однієї самки з трибарвним зором істотно полегшує завдання виживання всієї групі.
4
Поки ще достеменно невідомо, що дало поштовх розвитку трикольорового зору. Одні вчені пов'язують це з втратою значної частини нюху, інші - зі способом життя та харчування, так як тільки кольоровий зір дозволяє мавпам відшукувати молоді та соковиті листя певних рослин, якими харчуються ті чи інші види мавп.
5
Між тим, монохроматическое і діхроматіческое зір також має свої переваги. Перше дозволяє мавпам краще орієнтуватися в темряві, що особливо актуально для нічних дурукулі, а друге допомагає розпізнавати маскування хижаків і жертв. В якості останніх виступають коники, ящірки і жаби, мимикрирующие за допомогою світла.