Рецепти зберігання березового соку.

Березовий сік слід пити одразу після його збору, поки він свіжий і корисний. Два-три дні можна зберігати його в холодильнику, при зниженій температурі за цей термін він не зіпсується. Але потім він скисне і стане непридатним до вживання. Однак з незапам'ятних часів люди, високо цінували властивості природного напою, розробили рецепти зберігання березового соку. Багато технологій використовуються й сьогодні.

Метод бродіння

Для зброджування свіжого березового соку вам знадобиться: - сік березовий - 3 л; - цукровий пісок - 6 ч.л. без верху; - родзинки - 10-14 шт.Возьміте 3-літрову банку, промийте її і обполосніть окропом або потримайте над киплячою водою 5-10 хвилин. Влийте в банку свіжий березовий сік, всипте пісок, розмішайте. Додайте промиті родзинки і закрийте банку капроновою кришкою. Через 2-3 дні можете насолоджуватися сильно газованим напоєм приємного смаку. У прохолодному місці при закритих кришках перебродивший, але не втратив своїх корисних властивостей, березовий сік можна зберігати досить довго.
Цукор беріть точно за рецептурою, що не більше, інакше при бродінні виникне високий тиск вуглекислого газу, і при щільно закритій кришці банку може лопнути. Щоб виключити неприємність, можете кришку замінити повітряною кулькою.

Консервація

Підігрійте березовий сік в емальованому каструлі до температури 80оС (не допускайте кипіння). Підготуйте пляшки і банки. Для цього обдайте їх зсередини окропом або пропарьте над киплячою водою. Розлийте сік по обробленим емкостям, банки прикрийте кришками, пляшки - пробками і поставте на пастеризацію в воду, нагріту до 85-90оС. Витримайте їх у цій воді 20-30 хвилин, після чого банки закатати металевими кришками, пляшки щільно закрийте пробками і приберіть в темне місце. В холодну пору року ви повною мірою оціните смак і користь весняного напою, приготованого своїми руками.

Квас на дріжджах

Інгредієнти: - сік березовий - 1 л; - дріжджі 15-20 г; - родзинки - 3- 4 шт.Нагрейте в емальованому посуді березовий сік до 30-35оС, вилийте його в банку (пляшку), приєднаєте дріжджі і промиті родзинки (для повноти смаку можете додати цедру половинки невеликого лимона). Закрийте щільно кришкою (пляшку - пробкою) і приберіть в затемнене прохолодне місце. Через 2 тижні березовий квас готовий. В відсутність світла і тепла він зберігається до півроку і навіть довше. Рецепт допускає заміну свіжих дріжджів 5-6 грамами сухих.

Квас без дріжджів з сухофруктами

Інгредієнти: - сік березовий - 5 л; - сухофрукти - 800 г.Свежій березовий сік витримайте протягом тижня при кімнатній температурі в будь посуді, крім металевої. Як тільки сік почне закисати, і стануть з'являтися перші ознаки бродіння (бульбашки, кислуватий запах), додайте в нього ретельно промиті сухофрукти, накрийте чистою х/б серветкою і приберіть в темне прохолодне місце на 2-3 тижні. Готовий квас процідіть і розлийте по банках (пляшках), закрийте щільними кришками (пробками). Зберігається такий квас без доступу світла і тепла (в погребі, в холодильнику) до наступного сезону збору березового соку.
Ви можете замінити сухофрукти 30 грамами ячмінного солоду, але в цьому випадку додайте до соку 3 ч.л. натурального меду. У вас вийде квас по-білоруськи.

Русский бальзам

Інгредієнти: - сік березовий - 10 л; - цукровий пісок - 3 кг; - вино сухе - 2 л; - лимон - 4 шт.Сахар розмішайте в злегка підігрітому березовому соку, влийте вино. Лимони дрібно порубати прямо з шкіркою і додайте в сік. Прикрийте ємність тканиною і приберіть на 2 місяці в прохолодне місце. Потім розлийте по пляшках і витримайте ще 3 тижні. Бальзам готовий до вживання. Зберігатися може як завгодно довго.