Як зробити рамку для вишивки.

Вишивка - старовинне мистецтво, яке до цих пір радує людей своєю красою, а майстерність вишивальниць незмінно викликає повагу і захоплення. Однак навіть найкрасивіша вишивка не буде виглядати вдало, якщо не оформити її в підходящу рамку або паспарту. Рамку можна придбати в магазині або замовити в майстерні, а потім обтягнути тканиною або оформити іншим чином, однак набагато индивидуальнее виглядатиме рамка, зроблена вручну, відповідна саме для вашої вишивки.
Інструкція
1
Для створення рамки на основі готового збірного паспарту візьміть шматок тканини, в чотири рази перевищує розміром майбутню рамку . Враховуйте припуски на підгини тканини. Тканина повинна відповідати вишивці за колірною гамою і стилю, вона повинна бути досить щільною та міцною, а також тканину для рамки повинна добре згинатися і не повинна бути занадто товстою і слизькою.
2
Також вам буде потрібно аркуш щільного і жорсткого картону. Ображати його краю по лінійці канцелярським ножем. Також вам буде потрібно клеїть олівець, клей ПВА, тонкий синтепон і акриловий лист. Лист картону повинен бути з усіх сторін на 3 мм менше довжини і ширини паспарту.
3
Після вирізання картонній деталі виріжте з підготовленого відрізу тканини дві прямокутних деталі такої ж довжини і ширини, як і саме паспарту, враховуючи припуски на подгибку.
4
Потім змастіть одну зі сторін паспарту клеєм і накладіть зверху шматок синтепону, відповідний за розміром паспарту. В центрі виріжте в синтепоні рівний прямокутник ножицями. На синтепон, наклеєний на раму паспарту, нанесіть клей ПВА і накладіть його на виворітну сторону підготовленої тканини.
5
Відріжте навскоси кути тканини і загніть краю, приклеївши їх з вивороту на клей ПВА. Пропрасуйте і натягніть тканину, щоб вона рівно і щільно покривала рамку з синтепоном. Приклеюючи тканину, намагайтеся не зміщати рамку . Приклеюйте загнуті краї по черзі - спочатку довгі краї, потім короткі.
6
Після того, як ви обклеїли зовнішні краї рамки, починайте обклеювати краю внутрішнього прямокутника. Так само, як і в попередньому випадку, зріжте куточки тканини, загинайте смужки на виворітну сторону і приклеюйте клеєм ПВА, натягуючи тканину.
7
Виворітну сторону рамки обробіть клеєм і приклейте до залишився відрізу тканини і приклейте смужки-відвороти клеєм ПВА, загинаючи їх всередину.
8
Після цього на внутрішню сторону задньої сторони рамки нанесіть клей і вставте підгин задньої частини і коротку сторону передньої частини рамки. Склейте дві її частини, а потім виріжте з акрилового листа прямокутну деталь, рівну розміру вишивки або малюнка. Вставте лист в щілину, що залишилася після склейки рамки.
9
Готову склеєну рамку помістіть під прес, щоб тканина приклеїлася більш міцно і розгладилася. Виготовте картонну підставку для рамки, обтягніть її тканиною і приклейте до задньої стінки паспарту клеєм ПВА.