Як доглядати за теплицею.

Літо закінчилося, урожай зібрано, а полки в погребі буквально ломляться від банок із заготовками. Теплиця, яка вас забезпечувала зеленню і овочами весь сезон, спорожніла. Настав саме час подбати про догляд за нею, щоб ранньою весною теплиця змогла знову прийняти рослини, які будуть активно рости і добре плодоносити.
Вам знадобиться
  • - мильна вода;
  • - ганчірка;
  • - перетворювач іржі;
  • - антисептик;
  • - сірчані шашки.
Інструкція
1
Після збору врожаю теплиці необхідна генеральне прибирання. В сонячний погожий день, коли всі рослини прибрані, звільніть теплицю від усіх горщиків, рослинних залишків та стелажів. Все доріжки ретельно підметіть щіткою. Вимийте каркас і покриття зсередини теплою мильною водою, ретельно промийте всі закутки і щілини, так як там комахи могли знайти собі притулок. Ні в якому разі не використовуйте хімічні та абразивні речовини, так як вони можуть скоротити термін служби полікарбонату. Потім відкрийте двері і вікна, щоб теплиця повністю просохла. Вимийте теплицю і зовні, оскільки забруднення перешкоджають проникненню сонячного світла.
2
Жолоби та водостоки очистіть від опалого листя. Фундамент промийте струменем води зі шланга. Як відомо, металевий каркас піддається іржі. Тому уважно огляньте його, місця, зворушені корозією, обробіть перетворювачем іржі, подкрасьте. Якщо каркас теплиці виконаний з дерева, тоді рекомендується обробити поверхні антисептиком, який охоронить конструкцію від гниття. Врахуйте, що антисептик повинен бути безпечним для людини і рослин.
3
Для профілактики цвілі і грибкових захворювань можна скористатися сірчаними шашками. Вони допомагають боротися з деякими шкідниками. Укладіть сірчану шашку на металевий предмет і підпаліть її, вийдіть з теплиці і щільно закрийте за собою двері. При тлінні шашка починає виділяти сірчаний газ, який відмінно бореться з шкідниками, їх личинками, цвіллю. Шашка тліє зазвичай близько години, відкривати же теплицю можна лише через добу. Після такої обробки потрібно тримати теплицю відкритою протягом декількох днів, щоб вона змогла повністю провітритися. Накидайте всередину теплиці випав сніг. Завдяки цьому ви зможете вберегти землю в теплиці від зайвого промерзання. З приходом весни сніг швидко розтане і добре зволожить грунт.