Що таке артроз і Як його лікувати.

Сильний біль, обмеження рухливості, припухлість, скутість і деформація суглоба, м'язові контрактури - все це симптоми серйозного захворювання - артрозу. При відсутності правильного та належного лікування даний процес може з часом привести до знерухомленості суглоба, інвалідності.
Інструкція
1
Артроз являє собою дегенеративно-дистрофічні хронічне зміна хряща суглоба, яке приводить надалі до деформації кісткової тканини. Захворювання охоплює не тільки хрящ, а й весь суглоб цілком (синовіальну оболонку, зв'язки, периартикулярні м'язи, субхондральну кістка). Першим ділом артроз вражає колінні суглоби, слідом ідуть тазостегнові суглоби, потім суглоби великого пальця на ногах. Набагато рідше від цієї недуги страждають міжфалангові й гомілковостопні суглоби, розташовані на пальцях рук.
2
У початковій стадії захворювання з'являються слабо виражені болі в уражених суглобах. Це є причиною того, що артроз дуже часто запускають. Больовий синдром при другій стадії захворювання виникає при незначних навантаженнях на суглоби. У третій стадії артрозу біль переслідуватиме навіть при нерухомому стані. Ще один доказ захворювання - грубий і сухий хрускіт, що виникає при терті суглобових поверхонь. Тут потрібно відзначити, що дзвінкий хруст в суглобах нешкідливий при відсутності болю. Ще один серйозний симптом артрозу - видозміна уражених суглобів.
3
Існує кілька основних принципів лікування артрозу: ортопедичний режим, фармакотерапія, обмеження навантажень на суглоби, лікувальна фізкультура, правильне харчування, насичення суглоба киснем, ударно-хвильова і лазерна терапія, магнітотерапія, імпульсна електромагнітна терапія, внутрішньокісткові блокади, декомпресія метаепіфіза , санаторно-курортне лікування. Така схема вважається класичною при лікуванні артрозу.
4
Слід також зупинитися на фармакотерапії, яка спрямована на зниження запальних процесів і больового синдрому. Лікарі все частіше призначають НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) внутрішньом'язово або внутрішньовенно, щоб швидко отримати лікувальний ефект і при цьому не травмувати слизову оболонку шлунка. Місцеве використання даних коштів розглядається як доповнення до основного лікування, так як ефективність гелів і мазей вкрай невисока.
5
В період загострення захворювання призначають гормональні кортикостероїди внутрисуставно («Кеналог», «Дипроспан», «Гидрокортизон»). Іноді на додаток використовують алкалоїд пекучого перцю у вигляді мазі, пластиру або спиртової настойки. Також лікар призначає речовини, які сприяють відновленню хрящових тканин, підвищують якість рідини в суглобах - хондропротектори. Тривалість курсу продовжується до тих пір, поки пацієнт не отримає перший ефект. Якщо протягом півроку ознак впливу препаратів не спостерігається, тоді їх скасовують.