Як зробити самому музичний інструмент. Як виготовити інструмент.

З давніх часів музика приваблює людей своєю красою і гармонійністю. У світі існує маса музичних інструментів - як сучасних, так і старовинних, етнічних і фольклорних. Сьогодні особливою популярністю користуються оригінальні та незвичні етнічні музичні інструменти, і їх особлива привабливість полягає в тому, що деякі подібні інструменти ви легко зможете зробити самі. Один з таких нескладних у виготовленні, але ефектних інструментів - «флейта дощу». Цей шумовий інструмент при нахилі створює атмосферне і красивий ефект, що нагадує потоки дощу або водоспаду.
Інструкція
1
Для створення флейти дощу вам буде потрібно сухий борщівник, який найкраще збирати ближче до середини осені. Вибирайте досить товсті стебла з цільними стінками без тріщин і сколів. Якщо ви робите коротку флейту дощу, достатньо буде взяти одне коліно борщівника.
2
Якщо ж ви хочете зробити довгий інструмент, вам потрібно пробити чимось довгим і твердим перегородки між колінами борщівника зсередини. Борщівник повинен бути перед початком роботи повністю просушений, а також ви повинні переконатися, що всередині стебла немає гнилі та цвілі. При необхідності стебло можна досушити будинки, стягнувши його по всій довжині нитками і мотузками, щоб уникнути розтріскування.
3
Очистивши стебло зсередини і зовні, візьміть гострі зубочистки і починайте зверху вниз протикати стебло по спіралі, роблячи акуратні рівномірні отвори. Зробіть один над одним по всій довжині стебла чотири спіралі.
4
Стирчать зовні кінці зубочисток зріжте або розплющите. Один кінець флейти дощу щільно закрийте пробкою або шматочком пінопласту, а в інший кінець засипте півсклянки рисового або гречаної крупи. Після цього закрийте верхній отвір і переверніть стебло, щоб послухати, чи влаштовує вас звук.
5
Щільно закрийте і верхнє, і нижнє отвір, а для міцності і краси обмотайте його тканиною або товстим пеньковим шнуром.
6
Зовні готову флейту дощу покрийте на два шари лаком.
Музичні іграшки мають важливе значення в розвитку дошкільника. Освоюючи звуки різної висоти і гучності, малюк отримує уявлення про розмаїття музичного звучання. Брязкальця, тріскачки, бубни і дерев'яні ложки власного виготовлення щиро порадують вашого малюка.

Брязкальце або шумова коробочка

Для створення шумовий коробочки, підберіть будинку баночки одного розміру, наприклад, від зубного порошку. Помийте їх і насипте в них: пшоно, горох і квасоля. Щільно закрийте кришки шумових коробочок. Тепер треба додати цікавий вигляд цьому музичному інструменту. Для цього обклейте кожну баночку кольорової самоклеючої папером. Проклейте з нахлестом, щоб баночка бува не відкрилася, і крупа не висипалася. Покажіть малюкові готову іграшку і покажіть, як нею користуватися. Поясніть, що звуки відрізняються по гучності.

Ксилофон

Для створення ксилофона будуть потрібні 7 однакових скляних пляшок. Для початку розставте їх на столі в ряд. У кожну пляшку налийте воду: в першу - 1/7 склянки, в наступну пляшку - 2/7, далі - 3/7 і так всі інші. Тепер приготуйте чайну ложку, якою можна постукати по кожній пляшці.
При виготовленні домашнього варіанту ксилофона, зверніть увагу: чим менше води в пляшці, тим нижче звук, який вона видає.

Трещотка

Найпростіший спосіб зробити таку іграшку - за допомогою прищіпок і мотузки довжиною близько 30 см. Запропонуйте малюкові закріпити прищіпки на мотузку і зав'яжіть обидва кінці. Продемонструйте дитині, як можна використовувати таку тріскачку, повільно або швидко перебираючи прищіпки.

Дерев'яні ложки

Виготовити дерев'яні ложки непросто, але прикрасити їх, цілком під силу мамі і малюкові. Придбайте в господарському магазині дві готові дерев'яні ложки і акрилову фарбу з пензликами. Разом з дитиною Прикрасьте ложки кольоровим візерунком, і залиште їх на просушку в темне місце на 12 годин.
Важливо не тільки освоювати гру на дитячих музичних інструментах, а й разом з малюком їх створювати.
Коли мине час, перевірте, чи добре висохла фарба, і пограйте разом з малюком: спочатку постукайте однією ложкою об іншу, потім постукайте обома ложками по-небудь плоскій поверхні. Дерев'яними ложками можна підігравати в такт улюбленої пісеньки.

Бубен

Для виготовлення бубна вам знадобляться одноразові картонні тарілки, степлер і будь-яка крупа. Покладіть трохи крупи на одну тарілку, накрийте її другий і щільно з'єднаєте дві тарілки між собою скобами. Тепер можна нанести малюнок акриловою фарбою або спиртовими маркерами. Малюнок повинен добре висохнути, щоб не стерти його під час гри і не забруднитися.