Способи укладання плитки у ванній.

Ванна - це приміщення, яке використовується не тільки для проведення водних процедур. Це кімната для релаксації, зміцнення тонусу і відновлення сил. Кожен штрих інтер'єру нарівні з проведеними в ванній процедурами повинен приносити задоволення. Використовуючи в якості облицювального матеріалу кахельну плитку, важливо вибрати найбільш підходящий варіант її укладання.

Базова схема укладки

Найпростіша базова схема укладання плитки у ванній носить назву «шов в шов». Даний спосіб укладання зумовлює пряме напрямок рядів, що йде паралельно геометричним лініям комнати.Для уточнення напрямів на вертикальній поверхні використовується схил, для вивірення горизонталей - трикутник. Для облицювання поверхонь даним методом підійде квадратна і прямокутна плитка. При виборі такого варіанту укладки майстер може розраховувати на мінімальний витрата матеріалів, простоту приклеювання кахлю і гармонійність поєднання його з орнаментальною обробкою і всілякими бордюрами.
Ще один спосіб укладання - «шаховий». Це варіація на тему «шов в шов» з використанням плитки двох різних кольорів.

Укладання «в перев'язку "

Даний варіант оформлення поверхні плиткою нагадує традиційну цегляну кладку. Оптимальним вибором для його реалізації є прямокутний кахель. Метод укладання не складний, однак, вибираючи його, слід врахувати ряд нюансів: важливо не використовувати кахель двох контрастних кольорів, оскільки вони створять враження нерівностей; ряди краще укладати на плитковий клей по горизонталі, так як вертикальне розташування не виглядає. Явною перевагою укладання «в перев'язку» є можливість застосування плитки з невеликими відхиленнями в геометричних розмірах - дефект залишиться непомітним.

Діагональна укладання

Даний спосіб укладання занадто складний для недосвідченого виконавця. Крім того, він пов'язаний з трудомістким діленням плиток на частини і великою витратою матеріалу. Однак завдяки діагоналям непаралельні стіни візуально коригуються, рамки маленької кімнати розсуваються. Як і у випадку базової кладки, стикові шви нагадують лінії, перехрещені між собою. Для контролю правильного розташування плитки необхідно використовувати трикутник і рівень, які належить прикладати до осей.
При укладанні плитки у ванній не слід покладатися на власний окомір. Краще використовувати для формування рівних швів спеціальні пластикові хрестики.

Модульна укладка

Модульний спосіб укладання кахлю полягає у використанні трьох або більше типорозмірів плитки, завдяки цьому створюється оригінальний динамічний малюнок. Це може бути вкраплення яскравих елементів в монотонну поверхню, чіткий орнамент або суміш хаотично розташованих різнокольорових елементів. Для укладання кахлю даними методом слід вибирати плитку з кратними розмірами, бажано використовувати продукцію однієї марки. Модульний варіант вимагає розкладки елементів без приклеювання.