Як живуть риби.

В морях, річках, озерах та океанах мешкає понад двадцять тисяч видів риб. Вони можуть виглядати абсолютно по-різному - зовні гігантська акула і крихітна корюшка не дуже-то схожі один на одного, проте їх будова та спосіб життя практично ідентичні.
Інструкція
1
Риби - це тварини, які вибрали водне середовище для проживання. Перебуваючи у воді мільярди років, в ході еволюції вони розвинули безліч пристосувань, що дозволяють їм виживати в цьому середовищі, що значно їх відрізняє від сухопутних представників фауни.
2
Форма тіла риб відрізняється різноманітністю. Обтічну торпедообразная форму мають види, яким доводиться плавати в стрімких річках, долаючи течію (наприклад, форель). А ось тварини, що живуть в тихих водах, навпаки, вибрали широке тіло. Це дозволяє їм уникати хижаків, що віддають перевагу більш компактну здобич. Види, що живуть на дні водойм, мають плоске тіло. Це допомагає їм пересуватися по грунту.
3
Тіло більшості риб вкрите лускою, що виділяє слиз, що дозволяє їм краще маневрувати в товщі води. При русі риба використовує хвіст як керма, а бічні плавники допомагають їй утримувати рівновагу. У риб є спеціальний орган - плавальний міхур, заповнений повітрям. Завдяки йому ці тварини не тонуть.
4
Риби, як і сухопутні тварини, дихають киснем, от тільки отримують вони його з води. Тому дихальна система у них відрізняється. Риби заковтують воду, яка після цього надходить в зябра. Самі зябра оточені мережею кровоносних судин. В цьому місці кисень, що міститься у воді, надходить у кров, а потім переноситься до всіх тканин та органів.
5
Серед риб зустрічаються і травоїдні, і хижі види. Деякі відфільтровують планктон з води, інші риються в мулі, вишукуючи органічні залишки, треті живляться водоростями. Хижаки в залежності від своїх розмірів можуть віддавати перевагу в їжу різні види як комах або дрібних ракоподібних, так і інших риб і навіть ссавців. В природі зустрічаються також всеїдні риби.
6
Риби розрізняються на самців і самок, і в розмноженні беруть участь дві особини різної статі. У деяких видів поширений гермафродитизм - їх представники протягом життя можуть виступати в ролі і жіночої, і чоловічої особини.