Як вибрати дублянку. Як доглядати і зберігати норкову шубу.

Гарна і якісна дублянка може прослужити вам декілька сезонів. Тому слід знати, на що саме потрібно звертати увагу, перед тим, як вибрати дублянку.
  1. Шкура вироби, при якісної вичинці, повинна бути гладкою, без шорстких частин, а на дотик досить приємна. Варто уникати всіляких подряпин, слідів клею і фарби, заломів і різних плям. Якісно вироблена дублянка після стиснення повинна відразу розгладитися і повернути первісний вигляд.
  2. Хутро дублянки обов'язково повинен мати рівномірне забарвлення, якщо ви помітили, що одна частина хутра темніше іншої, то після першої чистки це розходження багаторазово збільшиться. У хорошій дублянці хутро рівномірно розподілений по всій її довжині. Не допустимі будь-які види залисин, навіть в невидимих зонах, наприклад, всередині швів, в рукавах. Дуже важливо подивитися, в одну чи сторону зачесане ворс. В якісно виробі хутро має один напрямок.
  3. Вивернувши шви, варто вивчити, як зроблений зріз шкіри. Якщо нижній шар в швах дублянки має білясті ділянки, значить, її фарбували за допомогою поверхневого напилювання. Після професійної чистки ця фарба відразу облезет, а дублянка сумнівного виробництва прослужить зовсім не довго.
  4. Якщо ви хочете вибрати дублянку довговічну і теплу, потрібно купувати виріб вітчизняного виробництва з овечих шкур. З французьких або іспанських овечих шкур виготовляють полегшені дублянки вишуканих форм і складного крою, що не зігрію вас в слабкі морози.
  5. Під час примірки обраної моделі дублянки варто звернути увагу на те, щоб виріб сиділо вільно, залишаючи місце для теплої кофти або зимового джемпера. Дублянка не повинна звисати з плечей.
  6. Для того щоб уникнути покупки неякісної дублянки, її слід добре струснути і прислухатися, чи не виходять Чи від неї якогось звуку. У разі, якщо під час перевезення чи зберіганні виріб був намочити або вироблено з погано виділеній овчини, то вона буде дуже жорсткою і під час струшування гримлячою. Крім того, такий виріб не підлягає професійної чищенні.
  7. Перед купівлею дублянки варто перевірити наявність гігієнічного висновку або сертифіката, які підтверджує безпеку товару для покупця. Бажано, щоб дублянка мала ще й сертифікат якості, який доводить, що виріб піддавалося сухому і вологому тертю.

Застосовуючи дані поради на практиці, ви зможете вибрати по-справжньому якісну і довговічну дублянку.