Як вибрати кахельну плитку.

Одним з найбільш затребуваних і популярних оздоблювальних матеріалів є керамічна плитка. Вона має високі показники стійкості, гігієнічності, довговічності. А різноманітність колірних і фактурних варіантів задовольнить найвибагливіший смак. Вибираючи кахель для оформлення фасадів, стін та підлоги, важливо приділити належну увагу зовнішньому вигляду плитки і зазначеним виробником характеристикам.
Інструкція
1
Зверніть увагу на зовнішній вигляд кахлю. Якісна плитка відповідає розмірам, зазначеним на упаковці, має прямі кути і рівну, яка не має дефектів поверхню. Шар глазурі емальованому плитки повинен рівномірно покривати всю поверхню і не містити тріщин.
2
Крім зовнішнього вигляду, слід враховувати й інші параметри, що визначають якість облицювального матеріалу, наприклад, клас зносостійкості. Існує п'ять класів, які позначаються на упаковці римськими цифрами. Кахель першого класу підходить для приміщень, в яких ходять в м'якій домашньої взутті або босоніж, наприклад, для підлог ванної кімнати або спальні.
3
Плитка другого класу призначена для вітальні, де навантаження трохи вище, ніж в спальні. Матеріал третього класу підходить для укладання в приміщеннях із середнім навантаженням, таких як передпокій і кухня. Кахель четвертого класу можна укласти в тих місцях, де спостерігаються перепади температур - на балконі, сходовій клітці, в коридорі. Плитку п'ятого класу, що володіє найвищим ступенем зносостійкості, можна зустріти у великих торгових центрах, аеропортах, вокзалах.
4
Ознайомтеся з інформацією про стійкість матеріалу до впливу хімічних речовин, яка позначається на упаковці буквами. Літери АА свідчать про максимальну стійкості кахлю і про те, що при контакті з агресивним середовищем він не змінює свого зовнішнього вигляду.
5
Плитка з однією літерою А менш стійка, однак її зовнішній вигляд при контакті з агресивним середовищем змінюється незначно. Потім по спадаючій якості слід плитка з позначеннями В (середні зміни), С (втрата первісного вигляду частична) і D (втрата первісного вигляду повна). Кахель з літерою D на упаковці має низьку стійкістю, і його не слід укладати в місцях, схильних активному впливу води.