"Нексиум": інструкція із застосування.

«Нексиум» є синтетичним препаратом, який застосовується під час лікування ерозійних і виразкових уражень шлунка для зменшення секреції соляної кислоти. Діюча речовина препарату - езомепразол натрію.

Показання до призначення «Нексіума»

«Нексиум» (nexium) застосовують при Гастроезофагеальна рефлюксна захворюванні, використовують в якості підтримуючої терапії для запобігання появи ерозивного рефлюкс-езофагіту.
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - захворювання, викликане спонтанним, часто повторюваним закиданням у стравохід шлункового і/або дуоденального вмісту.
Препарат призначають у складі комплексної терапії для лікування виразки шлунка (і дванадцятипалої кишки), виразки, викликаної бактерією. Лікарський засіб застосовують при виразці шлунка, що розвинулася внаслідок прийому нестероїдних протизапальних препаратів, а також для проведення тривалого кислотоподавляющего лікування після кровотечі з пептичної язви.Препарат використовують при синдромі Золлінгера-Еллісона та при інших станах, що характеризуються патологічною секрецією шлункового соку. «Нексиум» починає проявляти свою дію протягом години після прийому, а клінічний ефект спостерігається після 5 днів щоденного застосування.

Інструкція по застосуванню «Нексіума»

Для терапії ерозивного рефлюкс-езофагіту призначають по одній таблетці препарату «Нексиум 40 »протягом одного місяця. При наполегливому збереженні симптомів лікування продовжують ще на місяць. В якості підтримуючого лікування довго приймають «Нексиум 20» по одній таблетці в день. При лікуванні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки «Нексиум 20» беруть в комплексі з іншими препаратами по одній таблетці двічі на день протягом одного тижня. Тривала кислотоподавляющей терапія після кровотечі з виразки полягає в застосуванні протягом місяця по одній таблетці препарату «Нексиум 40» один раз в день.Прі патологічної гіперсекреції, у тому числі при синдромі Золлінгера-Еллісона та ідіопатичною гиперсекреции, застосовують по одній таблетці препарату «Нексиум 40 »два рази на день. При порушеннях функцій нирок і у людей в літньому віці доза не коригується, за наявності печінкової недостатності щоденна кількість препарату не повинно перевищувати двадцять міліграмів.
Аналоги «Нексіума» - препарати «Езоксіум» і «Езолонг». Перед застосуванням аналогів необхідна консультація лікаря.

Протипоказання до застосування препарату, побічні дії

«Нексиум »не призначають в дитячому віці, а також при підвищеній чутливості до компонентів препарату. У жінок при вагітності і в період грудного вигодовування (лактації) препарат використовують тільки за суворими показаннями, оскільки відсутні необхідні клінічні дослідження. «Нексиум» не можна застосовувати спільно з «Нелфінавіром» і «Атазанавір». З обережністю необхідно приймати препарат при наявності ниркової недостатності в важкого ступеня. «Нексиум» за відгуками може викликати негативні дії, які проявляються розладами травлення, болем у животі, безсонням, головним болем, алергічними реакціями, периферійними набряками. Більш докладно побічні дії описані в анотації до препарату. Ціна «Нексіума» залежить від дозування та кількості таблеток в упаковці.