"Еріус": інструкція із застосування.

Лікарський засіб «Еріус» відноситься до групи протиалергічних препаратів, блокаторів гістамінових H1-рецепторів. Діюча речовина препарату - дезлоратадин.

Інструкція по застосуванню «Еріус»

«Еріус» є препаратом, який здійснює блокаду гістамінових рецепторів в організмі, внаслідок цього відбувається гальмування алергічних реакцій. Діюча речовина лікарського засобу впливає на деякі нейромедіатори, при цьому воно не здатне проникнути через гематоенцефалічний бар'єр. Дослідження показали, що прийом препарату в дозуванні 20 міліграмів на добу протягом 2 тижнів не робить особливо значущого впливу на роботу серця і судин. На відміну від інших антигістамінних препаратів, на дію «Еріус» не впливає вживання грейпфрутового соку і жирної їжі.
«Еріус» не робить седативного (заспокійливого) дії.
«Еріус» застосовують при алергічному риніті (у тому числі при інтермітуючому і персистирующем), при полінозі, при хронічній ідіопатичній кропив'янці. Препарат призначають дорослим і підліткам після дванадцяти років у кількості 5 міліграмів 1 раз на день. Таблетку не слід розламувати, вона приймається цілком. Дітям до дванадцяти років лікарський засіб дають у формі сиропу. Дітям від двох до п'яти років призначають 2,5 мілілітрів препарату, дітям від шести до одинадцяти років - по 5 мілілітрів один раз в день. «Еріус» приймають незалежно від прийому їжі, ліки рекомендується пити в один і той же час доби.

Протипоказання до застосування препарату, побічні дії «Еріус»

«Еріус» протипоказаний хворим, які мають гіперчутливість до дезлоратадину та інших компонентів препарату. Не рекомендується прийом кошти при непереносимості фруктози, при захворюваннях, пов'язаних з порушенням всмоктування галактози. Препарат не слід приймати під час вагітності, оскільки відсутні необхідні клінічні дослідження. «Еріус» здатний проникати в грудне молоко, тому на час прийому лікарського засобу годування груддю потрібно припинити.
У хворих з тяжкою нирковою недостатністю препарат необхідно застосовувати з обережністю.
«Еріус» може чинити на організм шкідливий вплив. Він може викликати підвищену стомлюваність, головний біль, сухість у роті, алергію (анафілактичний шок, висипання), тахікардію, гепатит, збільшення білірубіну в крові, підвищення активності печінкових ферментів. За відгуками в період прийому препарату у дітей до двох років були відзначені випадки діареї, ознобу, безсоння. При появі небажаних ефектів необхідна відміна лікарського засобу. При випадковому прийомі великих доз препарату слід вжити заходів щодо виведення речовини з організму: зробити промивання шлунка, прийняти активоване вугілля. Відповідно до проведених досліджень, передозування «Еріус» в 5 раз не чинила на організм серйозного впливу.