Для шанувальників еко-стилю - дерев'яні шпалери.

Дерев'яні шпалери - профільована вагонка - не так давно з'явилися на ринку будівельних матеріалів. Широке застосування дерев'яних шпалер в якості внутрішньої і зовнішньої обробки дозволило їм швидко завоювати популярність.
Дерев'яні шпалери є екологічно чистим і доступним матеріалом. Сучасне виробництво організовано з різних порід дерева.
У продажу, втім, можна знайти і цілком пристойні штучні аналоги дерев'яних шпалер. Виготовляються вони, як правило, з пресованого паперу і покриваються шаром лаку або силікону.
Найдорожчі натуральні дерев'яні шпалери виготовляють з хвойних порід і застосовують для внутрішньої обробки житлових і офісних приміщень. Панелі, приміром, з африканського дерева абаш найбільш дорогі, їх характеристики дозволяють облицьовувати ними навіть стіни саун і лазень.

Екологічність, краса, практичність

У всі часи обробка деревом виглядала оригінально і добротно. Дерев'яні шпалери дозволили значно розширити можливості дизайну будинку. Різноманіття досягається використанням деревини різних порід і текстур, а також великим вибором стилів, малюнків, наявністю тиснення і різьблення на поверхні покриття.
Дерев'яні шпалери - це, по суті, стінові панелі з тонкої деревини або спресованих пластинок.
Особлива екологічність матеріалу, його довговічність і невибагливість дозволили панелям стати популярним видом покриття. Дизайнери-мінімалісти, прихильники еко-стилю, ті, хто любить природний затишок, все частіше віддають перевагу обробці стін деревом, відзначаючи, що кімнати немов починають дихати. Взагалі, шпалерами ці покриття з тонкої деревини названі вельми умовно. Вони нічого спільного не мають з паперовими аналогами, більше того, кріплення дерева до стін принципово відрізняється від технології поклейки шпалер.

Робота з дерев'яними шпалерами

Монтаж дерев'яних шпалер передбачає установку обрешітки - спеціального дерев'яного каркаса з дощок або брусів. Між ними можна помістити теплоізоляцію і комунікації. Ґрати краще обробити антигрибковою средством.Для того щоб приховати елементи кріплення, при монтажі дерев'яних шпалер використовують вагоночні цвяхи або кляймери. Тонкі майже без капелюшка вагоночні цвяхи акуратно вбивають у пази дощок під кутом 30 градусів. Більш сучасним методом є використання кляймер - спеціальних металевих кліпс. Вони прибиваються до каркаса цвяхами або скобами з пістолета і добре утримують панелі. З їх допомогою монтаж дерев'яних шпалер проходить значно швидше. Іноді дерев'яні шпалери закріплюють на «рідкі цвяхи» .При роботі необхідно: • постійно використовувати рівень для монтажу обрешітки і самих шпалер, щоб перевіряти вертикальність і горизонтальність, уникнути нерівностей поверхні і порушення малюнка; • встановлюючи світлі панелі, краще одягати рукавички, щоб не залишати відбитків; • враховувати, що не завжди можливо приховати стики рельєфних панелей декоративними куточками, доводиться застосовувати інші дизайнерські підходи; • продовжити термін служби дерев'яних шпалер можна, покривши їх поверхню після установки лаком, спеціальним просоченням або краской.Пріобретая дерев'яні шпалери, необхідно розрахувати їх кількість з деяким запасом. Кляймери підбирають до вже набутим панелям. Для монтажу дерев'яних шпалер краще скористатися послугами фахівця.