Допомога в ремонті: поради по монтажу гіпсокартонних перегородок.

При ремонті квартири нерідко виникає необхідність перепланування приміщення. Раціонально спланувати простір дозволяє видалення старих стін і установка нових перегородок. Для пристрою останніх можна використовувати піноблоки, цегла та інші «капітальні» будматеріали. Однак набагато простіше монтувати нові міжкімнатні перегородки з гіпсокартонних листів. Легкість монтажу і відмінна якість цього матеріалу дозволяють реалізувати практично будь-які дизайнерські задумки в інтер'єрі.

Переваги гіпсокартонних перегородок

Гіпсокартон використовують для різноманітних будівельних робіт - від обробки стель і стін до облаштування фасадів. Застосовують його і для установки декоративних перегородок. Вони зручні для розділення приміщення на функціональні зони, що особливо важливо для малогабаритних квартир і квартир-студій.Такая перегородка виконується з гіпсокартонних листів, закріплених з обох сторін на металевий профіль, повністю його закриваючи. Порожній простір між гіпсокартонними листами заповнюють утеплювачем, а також звукоізоляційним матеріалом, наприклад, мінеральною ватою або матеріалами на основі скловолокна. При бажанні перегородки можна обладнати дверима і вікнами. В цьому випадку конструкція повинна володіти достатньою жорсткістю, яка зазвичай забезпечується стоечними металевими профілями. Гіпсокартонні перегородки володіють наступними перевагами: - легкість і висока швидкість монтажу; - економічність, яка пов'язана з невеликою витратою матеріалів, а також невисокою ціною виробництва робіт; - отримання сухих, гладких і рівних безшовних поверхонь під оздоблення (фарбування, обклеювання шпалерами, кладці облицювальної плитки ); - мінімізація "мокрих" технологічних процесів (наприклад, накладення штукатурки); - високі показники вогнестійкості і звукоізоляції; - невелика вага (25-50 кг/м2); - наявність порожнини для приховування комунікацій; - екологічна чистота; - простота підгонки елементів гіпсокартонних перегородок під будь-які розміри; - хороша стійкість при вібраціях і динамічних впливах; - цей матеріал зручно обробляти для додання інтер'єру закінченого вигляду.

Загальні рекомендації при монтажі гіпсокартонних перегородок

Приступаючи до монтажу перегородок з гіпсокартону своїми руками, візьміть на озброєння декілька рекомендацій: - до установки завершите всі роботи по розводці електричних та інших інженерних мереж (каналізації, водопроводу і т.п.); - проводите роботи при нормальному і сухому вологісного режиму і при температурі в приміщенні не менше 15 градусів (у зимовий пора року - при включеному опаленні); - робити монтаж гіпсокартонних перегородок слід перед пристроєм чистового статі, тобто перед укладанням на підлогу ламінату, кахельної плитки чи інших матеріалів, які призначені для підлогових покритій.- якщо ви хочете зробити монтаж подвійного каркаса, слід наклеїти на стоечні і напрямні профілі герметик або ущільнювальну стрічку; - при використанні дерев'яної основи переважно використовувати шурупи по дереву.

Необхідні матеріали та інструменти

Для монтажу перегородок з гіпсокартону вам знадобляться наступні комплектуючі: - ДКЛ гіпсокартонні листи; - профілі (стієчний, направляючий, Глова перфорований); - комплект саморізів, дюбелів і шурупів; - стрічка-ущільнювач; - армована стрічка (не обов'язково); - тепло- і звукоізоляційні матеріали (пінопласт, мінеральна або скловата); - грунтовка; - шпаклівка; - герметик; - дриль з реверсним обертанням або шуруповерт; - рубанок (не обов'язково); - монтажний ніж; - перфоратор; - рулетка; - маркер або олівець; - монтажний рівень; - схил; - молоток; - ножиці по металу або невелика болгарка.
Після того, як ви визначите розміри майбутньої перегородки з гіпсокартону, потрібно розрахувати необхідну кількість матеріалу. Фахівці рекомендують купувати матеріал з запасом в 10%.
При бескаркасном способі внутрішньої обробки з гіпсокартонних листів застосовується мастика на гіпсовій основі або спеціальний монтажний клей.Для напрямних елементів гіпсокартонної конструкції переважно використовувати простінковий профіль (UW і CW), який випускається в різних варіантах, шириною 50, 75 і 100мм, для міжкімнатних перегородок різної товщини. А ось стіновий профіль (UD і CD) використовувати нежелательно.Маркіровка CW означає несучий профіль, який додає жорсткість конструкції і несе велику частину навантаження. UW - це направляючий профіль, який є кріпленням несучого профілю та створює периметр конструкції. Цифри 50, 75 і 100 означають ширину профілю в мілліметрах.Толщіна перегородки при застосуванні профілю 50 мм становить 75 мм. Гіпсокартонна конструкція з використанням цих профілів виходить досить хиткою. А тому такі профілі краще використовувати для різних декоративних перегородок і при виготовленні невеликих простінків. При використанні профілю шириною 75 мм товщина перегородки складе 100 мм. У більшості випадків такий профіль є найбільш оптимальним варіантом для виготовлення перегородок, оскільки виконані з нього конструкції виходять досить прочнимі.Перегородка з гіпсокартону шириною 100 мм виходить найбільш міцною, але і дуже товстої - 125 мм. Як правило, такий профіль застосовується для влаштування перегородок в громадських і виробничих приміщеннях. Для житлових приміщень їх використовують дуже рідко.

Етапи монтажу гіпсокартонних перегородок

Монтаж гіпсокартонних перегородок проводиться в кілька етапів: - завмер; - нарізка; - розмітка; - монтаж каркаса, що включає в себе закріплення напрямних і установку стійок; - облицювання гіпсокартонними лістамі.Первий етап робіт по установці перегородок з гіпсокартону - фіксація розмірів. Відповідно до зроблених замірами, нарізаються листи гіпсокартону. Найбільш поширені листи мають розміри 2500 х 1200 х 12,5 мм. Після цього проводиться розмітка. На підлозі та стелі наносяться ідентичні розмічальні лінії. Для монтажу каркасу зазвичай застосовується сталевий профіль, дерев'яні бруси використовуються рідше.
Наприкінці процесу монтажу встановлену перегородку готують до фінішних оздоблювальних робіт. Її можна облицювати штукатуркою, керамічною плиткою або шпалерами, оформити природними матеріалами.
Напрямні кріплять по заздалегідь зазначеній позначці за допомогою дюбелів . При наявності дерев'яної підлоги використовуються саморізи, які не вимагають свердління отворів. Стійки кріплять до напрямних, при цьому максимально допустимий крок складає 600 мм. Обшивка гіпсокартоном проводиться з одного боку, потім при необхідності в каркас ховають комунікації. На даному етапі в конструкцію вставляється, а потім кріпиться звуко- і теплоізоляційний матеріал. Після цього закріплюють другу стінку.