Дислексія: виявити і перемогти.

Під дислексією розуміється часткове специфічне порушення мозкової діяльності, що відповідає за процес читання. Це захворювання викликане тим, що деякі вищі психічні функції не були до кінця сформовані. Дислектики читають дуже повільно, постійно допускаючи помилки: переставляють місцями літери, пропускають склади, спотворюють звучання звуків.
Людей з дислексією ні в якому разі не можна вважати розумово відсталими, так як крім труднощів при читанні, вони розвиваються абсолютно нормально. За даними ВООЗ цим захворюванням в тій чи іншій мірі страждають від 5 до 8 відсотків школярів початкових класів. Сам по собі діагноз «дислексія» не є приводом для наклеювання на дитину ярликів «недорозвиненого» або «слабкого учня», так як вчасно виявлене захворювання при правильній корекції майже завжди можна перемогти.
Однак при несвоєчасно розпочатому, або неправильному лікуванні, а також в особливо важких випадках, розлад може носити стійкий характер, зберігаючись багато років і помітно ускладнюючи дитині життя.
Саме тому необхідно звертати увагу на поведінку і особливості 5 - 6 річну дитину, щоб не втратити час і вчасно діагностувати дислексію.

Діагностика дислексії

Це захворювання належить до тих, які важко піддаються діагностиці, так як проблеми з читанням можуть бути викликані найрізноманітнішими причинами. Однак батькам варто звернути увагу на такі додаткові симптоми, як дезорієнтація в просторі, порушення координації, проблеми з увагою, утруднення в спілкуванні, прояв зайвої уразливості і агресії, відсутність ініціативи і деякі інші.
Прояви часто носять індивідуальний характер, але якщо виникли підозри, варто звернутися до фахівця.
Остаточний діагноз допоможе поставити спеціальний тест, в ході якого лікар записує всі параметри читання дитини, порівнює їх з рівнем інших дітей і робить помітки , де порушується процес. Інші тести перевіряють слух, здатність до відтворення мови, здатність сприймати інформацію. За результатами перевірки робиться висновок про те, як працює той чи інший відділ мозку.

Лікування дислексії

Різні фонематичні порушення сприйняття слів успішно піддаються лікуванню при спільній роботі батьків, вчителів і лікарів. Однієї універсальної методики не існує, так як дизлексії приймає різні форми і фахівець повинен скласти індивідуальний план, який буде коригувати всі відхилення в сприйнятті дитиною слів, букв і звуків.
Якщо в школі за місцем проживання немає фахівця з корекції, а вчителі поставилися байдуже до вашої проблеми, переведіть дитину в іншу школу , де вміють працювати з дітьми, що страждають на дислексію.
Найчастіше проводяться додаткові заняття по роботі над тим, з чим у учня виникають труднощі, щоб поступово позбутися проблеми. Дуже важливим у процесі лікування є доброзичливе ставлення, поблажливість до повторюваних помилок, індивідуальний підхід до донесення інформації.