Альтанка з барбекю - чи зручно це ?

Альтанка з барбекю - відмінний симбіоз відкритого мангала для приготування шашликів та літньої веранди. Вона ідеально підходить для дач в середній смузі Росії і північних регіонів, оскільки дозволяє готувати і їсти на вулиці навіть у сильні морози.

Альтанка з барбекю - які вони бувають

Барбекю, розташований під навісом - відмінний вибір для суворих кліматичних умов Росії. Така конструкція дозволяє смажити рибу, шашлики, овочі в будь-яку погоду. А якщо обладнати в альтанці стіл і стільці, то там же можна буде пообідати навіть взимку. Тепло від барбекю не дасть дачникам замерзнути, маленьке приміщення прогріється дуже швидко.
Мангал в альтанці можна поєднати з каміном. Така конструкція дасть більше тепла, і взимку можна буде проводити час на вулиці з комфортом.
Є два види альтанок з барбекю . Одні літні, відкриті - у них є тільки одна стіна, де встановлений мангал, і дах. Другі - зимові. Вони мають стіни з дерева, шлакоблоків або цегли. Щоб дотримати техніку безпеки, в дерев'яних альтанках під барбекю укладається мармуровий або цементний фартух, щоб випадкові вуглинки НЕ підпалили підлогу і стіни. Проекти альтанок бувають найрізноманітніші. Головне вибрати, яка вам потрібна - капітальна закрита або легка літня. А вже потім планувати її розмір, де буде розміщений мангал, як підвести електрику, з чого будувати і т.д.

Зручна альтанка з барбекю - як її облаштувати

При будівництві альтанки з мангалом на дачі потрібно враховувати кілька моментів . Найголовніший з них - безпека проживаючих. Щоб не виникло пожежі, підлогу в альтанці повинен бути кам'яним. Можна викласти його плиткою або натуральними матеріалами. Краще вибирати неслизькі вуличні плитки та каміння. Вони не потріскаються від перепадів температур взимку і не дозволять вугіллячкам підпалити дерев'яний остов альтанки. Якщо в альтанці передбачається стіл, його також краще виготовити з морозостійких матеріалів. Це може бути камінь, метал, тверді породи дерев - дуб, модрина і т.д. Те ж саме відноситься і до стільців. А щоб на них було комфортно сидіти, можна щоразу приносити з дому красиві м'які подушки.
Дах в альтанці краще робити похилу, щоб під товстим шаром снігу взимку вона не обвалилася. Підходящих покрівельних матеріалів зараз у продажу достатньо. Дуже красиво виглядають альтанки, вкриті черепицею.
Розмір мангала для барбекю кожен визначає самостійно. Для великої родини можна взяти дворівневий, де на решітках можна готувати одночасно овочі і м'ясо. Над барбекю обов'язково встановлюється витяжка, яка випускає назовні дим. Інакше в альтанці, особливо закритою, сидіти буде не комфортно. В альтанці може бути природне освітлення, але краще передбачити і лампи, щоб можна було влаштовувати посиденьки і в темний час доби. Проводка повинна бути ізольованою, щоб від вологості і перепадів температур не трапилося короткого замикання. Для альтанки прекрасно підійдуть вуличні ліхтарі з товстого скла. Вони дають багато світла і витримують сильні морози.