Чому тигр смугастий.

Тигри - величні дикі кішки, яких залишилося не так багато на планеті. Мисливці вбивали їх з-за красивою смугастої шкури, яка в усі віки вважалася одним з кращих трофеїв.

Смужки тигра - факти і гіпотези

Відповідь на питання, чому у тигра на шкурі смужки, цікавив учених давно. В результаті досліджень вони з'ясували, що основна популяція тигрів живе в джунглях - тропічних лісах з густою рослинністю. Сонячне світло там рідко дістає до землі. Він відбивається на траві і деревах яскравими відблисками. Ці відблиски оздоблюють флору в різноманітні кольори. Стовбури стають помаранчевими, листя - чорними. На землі з'являються химерні довгі тіні. В таких умовах залишитися непоміченою найпростіше кішці із смугастим забарвленням. Вона може успішно полювати і ховатися від інших хижаків і людей. Саме тому в процесі еволюції виживали хижаки зі смужками, які, створюючи пари, народжували ще більш смугасте потомство. Так відбувалося протягом досить довгого часу, поки тигри з одноколірної шкурою не зникли зовсім. Процес еволюції тривав протягом багатьох років. Відбраковувалися дикі кішки зі світлими нечіткими смугами, поступаючись місцем яскравим чорно-помаранчевим хижакам.

Які бувають тигри

В даний час існує шість видів тигрів - амурський, бенгальський, індокитайський, малайська, китайська та суматранський. На жаль, всі вони знаходяться на межі вимирання. Деякі підвиди вже не існують в дикій природі. Вони залишилися тільки в національних парках, зоопарках, цирках. Тигри - найбільші хижаки сімейства котячих. Та й серед інших звірів вони на третьому місці, поступаються за масою тіла тільки білому і бурому ведмедям.
Три підвиду тигрів вже повністю знищені людиною. Вони мешкали в Закавказзі, на островах Балі та Ява.
Живуть всі підвиди тигрів в Азії. У Росії - на Далекому Сході, в Афганістані, Ірані, Індії, Китаї, Індонезії та деяких інших країнах Південно-Східної Азії. Полюють тигри в дикій природі на ланей, мавп, великих птахів, а також харчуються падлом. У зоопарках існують гібриди тигрів - лигр (народжений від тигриці і лева) і тигролев (народжений від тигра і левиці).
тигролева можуть мати плями і смужки. Грива у них з'являється рідко, а якщо виростає - завжди менше левової.
У лігри є цікава особливість - він росте всю життя, так як у тигриці і лева відсутні гени, що відповідають за обмеження зростання. Вони є тільки у левиці й тигра відповідно. А так як ці звірі в отриманні потомства не беруть участь, то їхні гени не потрапляють в зародок, і народжується лигр, який росте все життя. Його довжина без урахування хвоста може досягати трьох метрів.