Як доглядати за спанієлем.

Спаниель - дуже красива, активна і доброзичливий собака. Порода відноситься до мисливських - спанієлі незамінні при видобутку боровой і водоплавної птиці та іншої дичини. Але навіть якщо ви не плануєте полювати, не варто відмовляти собі в задоволенні спілкування з цією собакою. Веселі й добродушні спрингери, кокери і Кінгз-Чарльз стануть відмінними компаньйонами і справжніми членами вашої родини. Щоб собака була здоровою і добре себе почувала, за нею потрібно правильно доглядати.
Інструкція
1
Взявши цуценя, з перших днів організуйте його правильне харчування. Особливість спанієлів - відмінний апетит і всеїдність. Щеня повинен харчуватися чотири рази на день, після півроку його можна переводити на дворазове харчування. Ви можете годувати собаку промисловими гранулами і консервами, або готувати їй їжу самостійно. Спанієлеві потрібні крупи, м'ясо, молочні продукти і невелика кількість овочів. Щоб довга шерсть собаки виглядала ідеально, додавайте в її їжу трохи рослинного масла.
2
Довга шовковиста шерсть спанієля потребує постійного догляду. Вичісуйте спанієля щодня, особливу увагу приділяючи вухам, животу, пишною «спідниці» і «штанів» на задніх лапах. Для догляду за шерстю потрібна гребінець з довгими зубцями, ножиці для вистригання колтунів і невелика масажна щітка.
3
Час від часу мийте собаку спеціальним шампунем для довгої шерсті. Мило і звичайні шампуні для волосся не підійдуть. Кокер спанієлі потребують тримминге і стрижці - її можуть зробити в грумінг-салоні.
4
Щоб уберегти собаку від бруду під час прогулянок, подбайте про її гардеробі. Спанієлеві нагоді трикотажна шапка на гумці, що оберігає довгі вуха від бруду і води. Для міжсезоння собаці потрібен водонепроникний комбінезон. На літо варто придбати легкий сітчастий комбінезон - він убереже густу шерсть від листя, сухих гілок і дрібного сміття. Зимовий одяг спанієлеві не потрібна - густа шерсть чудово захищає пса від холоду.
5
Спаниель потребує тривалих прогулянках і активних іграх на повітрі. Беріть його з собою на пробіжки, вивозите за місто, при можливості дайте собаці поплавати - спанієлі дуже люблять воду.
6
Слідкуйте за здоров'ям вихованця. Вчасно ставте спанієлеві всі необхідні щеплення. Регулярно оглядайте очі і вуха вихованця. Спанієлі схильні до отиту - якщо пес постійно трясе головою і чеше вуха, покажіть його ветеринару. Підстригайте собаки кігті - якщо цього не робити, вони можуть вростати. Щоб собаку не турбували паразити, два рази на рік проводите дегельмінтизацію, а в теплу пору року надягайте на пса протиблошині нашийник.