Як здати іспит, вивчивши всього 5 питань.

Життя студента має масу яскравих фарб і вражень, проте завжди настає час розплати за прогуляні лекції і семінари у вигляді іспиту. Яким же способом можна, буквально за вечір, розібратися в кожному питанні? Є ефективний спосіб не просто «зазубрити», а саме вникнути в суть предмета. Цей спосіб був неодноразово і успішно випробуваний на соціологічному факультеті. Всі, хто його застосовував, ніколи не отримували позначки нижче 4.
Вам знадобиться
  • • Компанія зацікавлених одногрупників 2-7 чоловік, які здатні переказати матеріал своїми словами.
  • • Підручники лекції та інші матеріали по предмету.
  • • Інтернет.
  • • Зошити й ручки.
  • • Список питань з предмету.
Інструкція
1
Зібратися всім в одному місці, можна з ночівлею і чаєм. З'ясувати, на які питання все знають відповідь, і викреслити їх.
2
Розподілити питання між усіма учасниками, так щоб кожному дісталося по 3-5 питань. Виділити 2-3 години для того, щоб кожен зміг знайти відповідь на свої питання за допомогою інтернету, підручників і т.п. Мета - зрозуміти, який саме відповідь вимагається на поставлене запитання.
3
У зошиті кожен повинен записати основні тези чи структуру відповіді, а також те, що буде складно запам'ятати: формули, дати, прізвища та інше. Згідно списку питань до іспиту, по черзі пояснювати кожне питання іншим учасникам, передаючи загальний зміст і те, що слід запам'ятати. Постарайтеся робити це максимально простою мовою, так як пояснювали б школярам. Чим емоційніше і яскравіше буде ваш переказ, тим більше він запам'ятається.
4
Завдання інших зрозуміти те, що потрібно говорити для відповіді на це питання, ставити уточнюючі питання, а також фіксувати схему відповіді і складні моменти у себе в зошиті. Можна виробити «ключ» до питання - одне запам'ятовуються пропозиція, яке описує загальний зміст відповіді. Наприклад, «Симулякри» - це багато маленьких гномиків, схожих один на одного, яких ніхто не бачить. Через вже 10 років цей «ключ» допомагає мені згадати теорію Ж. Бодрійяра.
Зверніть увагу
На іспит потрібно заходити групою, сідати поруч, і користуватися схемами один одного, але навіть коли немає цієї можливості, завжди можна підказати «ключ». При підготовці шукайте зв'язку одних питань з іншими, і об'єднуйте їх в одну тему. Таким чином, ви не тільки досконально будете знати «свої квитки», а й те де і як на них «з'їхати».
Корисна порада
Між підготовкою до іспиту і його здачею ви повинні поспати, для того щоб інформація встигла «перетравитися». Існує варіант, при якому відповіді на розподілені питання шукає вдома кожен сам, і після всі учасники збираються в одному місці і переказують один одному матеріал, але це не так весело.