Як зробити гравюру самому.

Гравюра - один із старовинних видів мистецтва, який традиційно вважається складним і недоступним для простої людини, що не має специфічних знань і художньої освіти. Насправді ви, доклавши трохи зусиль, можете навчитися робити гравюри в домашніх умовах, використовуючи як основу лінолеум і спеціальні різці. Різцями на лінолеумі вирізаються лінії і силуети, що формують майбутню гравюру , а потім заготівля покривається фарбою і друкується на папері. Прорізані фігури і силуети опиняться білими фрагментами гравюри, а виступаючі частини лінолеуму - чорними.
Вам знадобиться
  • - лінолеум
  • - різці (штихелі)
  • - туш/фломастер
  • - два валика (один для фарби, другий для притирання)
  • - олійна фарба (чорна)
  • - лист скла
  • - лист міцної тонкого паперу
  • - розчинник для художньо-живописних робіт
Інструкція
1
Підготуйте кусок гладкого і рівного лінолеуму і спеціальних різців - штихелів. Зіпріться великим пальцем про заготівлю, а в решти пальцях тримаєте різець і робіть прорізи в поверхні лінолеуму.
2
Щоб ваша гравюра була точніше й акуратніше, попередньо нанесіть на лінолеум контури, які потрібно буде вирізати, тушшю або фломастером. Використовуючи різці різної товщини, ви можете добитися цікавою і різноманітною фактури гравюри. Після того, як ви вирізали все, що хотіли на лінолеумі, отримане кліше потрібно покрити фарбою.
3
Для цього візьміть хороший твердий валик і чорну масляну фарбу. Нанесіть фарбу на лист скла і акуратно розкачайте її по склу валиком. Покривши валик фарбою, проведіть їм по заготівлі з лінолеуму, додаючи фарбу на валик по необхідності, поки всі кліше не опиниться покритим фарбою.
4
Візьміть аркуш міцної тонкого паперу і акуратно покладіть на кліше, не зрушуючи і не повертаючи лист. Притримуючи заготовку рукою, акуратно притираються аркуш паперу до лінолеуму, використовуючи сухий твердий валик або ложку.
5
Пропрасувавши ложкою весь лист, зніміть його. Ви отримали перший відбиток - свою першу гравюру . При бажанні ви можете заново покрити кліше фарбою і зробити другу таку ж гравюру на другому аркуші паперу.
6
Для того, щоб очистити кліше від фарби, змочіть тканину в розчиннику для художньо-живописних робіт, і протріть заготовку.