Як налаштувати бас. Як додати басів в музиці.

Бас-гітара , або просто бас - струнно-щипковий інструмент з роду гітар. Розрізняють чотириструнна баси, п'ятиструнній, шестиструнні. За індивідуальними замовленнями виготовляються баси і з великою кількістю струн. Як правило, інструмент використовується в естрадно-джазових стилях музики. Залежно від кількості струни настроюються по різному принципом.
Інструкція
1
чотириструнна, найпоширеніший бас налаштовується від першої (нижньої по розташуванню, верхньої по звучанню, найтоншою) струни до четвертої. Кожну струну натягують, крутячи колки, до певного тону. Перша струна - G, друга - D, третя - A ?, четверта E ?. Крутя кілочок, постійно подергивайте струну, порівнюючи з необхідним звучанням. Як тільки отримаєте потрібний звук, зупиніться.
2
У п'ятиструнній баса перші чотири струни настроюються за тим же принципом, а п'ята звучить як нота H? (В естрадно-джазовій музиці позначається як B?). Накручуйте колки, домагаючись необхідного звучання кожної струни.
3
У шестиструнна баса остання струна настроюється на ноту F? або E ?. Решта будуються за принципом п'ятиструнній і шестиструнна баса.
Зверніть увагу
Після репетицій і виступів струни протирайте замшевого тканиною, щоб стерти сліди поту і шкірного жиру. Так вони прослужать дольше.Еслі струна натягнута вище, ніж потрібно, спочатку спустіть її, а потім підніміть до потрібного тону.
Бас-гітару можна налаштувати вручну або за допомогою сучасних технологій. Розглянемо варіант з тюнером.
Вам знадобиться
  • - чотириструнна бас-гітара
  • - кабель з виходами «джек» і «миниджек» (якщо входи тільки одного типу, то відповідні перехідники)
  • - тюнер
Інструкція
1
Підключіть бас-гітару до включеному тюнеру кабелем. Дёрніте найтоншу струну (першу) в «відкритому» (незажатом) стані. На дисплеї повинна відобразитися буква "G" (нота сіль великої октави). Якщо показуються літери F #, F, E або нижче, підкрутіть кілочок, на який прикручена струна. Струну постійно смикайте, щоб звук не згасав. Крутите потихеньку, щоб не перетягнути.
2
Якщо нота вище (G #, A, A #), розслабте струну трохи більше, ніж потрібно, а потім натягніть, як описано више.Когда на дисплеї з'явиться правильна буква, переходите до наступної струні.
3
При видобуванні звуку на другій струні дисплей повинен відображати букву D (ре великої октави). Якщо показується нота більш низька (C, C #), підтягуємо, як у першому кроці. Якщо більш висока (D #, E), спускаємо і знову піднімаємо.
4
Аналогічно налаштуйте третю і четверту струни на ля контрактави (A) і мі контрактави (E) відповідно.
5
Отже, стандартний лад четирёхструнной бас-гітари: - сіль великої октави; - ре великої октави; - ля контрактави; - мі контрактави.Проверьте ще раз всі струни. Тепер можете грати.
Зверніть увагу
Ізоляція інструменту і тюнера повинна бути в справному стані. Оголені дроти можуть привести до короткого замикання.
Корисна порада
Після гри протирайте струни замшевого чи іншої м'якої тканиною, щоб видалити сліди шкірного жиру. Струни прослужать дольше.Включайте і вимикайте музичні інструменти і аудіотехніку при виключеною гучності. Так вони менше зношуються.