Йодомарин: інструкція по застосуванню.

«Йодомарин» - це лікарський засіб, покликане заповнити недолік йоду в організмі. Застосовується для лікування і профілактики захворювань щитовидної залози та інших йододефіцитних станів.
Йод - незамінний мікроелемент, необхідний для нормального функціонування щитовидної залози. В організмі він не виробляється з інших речовин, а тому повинен надходити разом з їжею. Отримання достатньої кількості йоду попереджає розвиток порушень в роботі щитовидної залози, у тому числі таких захворювань, як ендемічний зоб.
Якщо з продуктами харчування йоду надходить недостатньо, заповнити цей дефіцит допомагає «Йодомарин».

Показання до застосування «Йодомарин»

«Йодомарин» показаний до застосування для профілактики захворювань щитовидної залози, викликаних нестачею йоду, а також для профілактики йододефіцитних станів у людей, що потребують підвищеному споживанні цього мікроелемента. В групу останніх входять діти, підлітки, вагітні жінки та матері-годувальниці. «Йодомарин» призначають після операції на щитовидній залозі для попередження рецидиву зоба або після медикаментозного його лікування. Препарат використовують для відновлення Йодбаланс і для лікування ряду захворювань, спровокованих недостатнім надходженням йоду з їжею: дифузного нетоксичного зобу і дифузного еутиреоїдного зоба.

Чи можна схуднути за допомогою «Йодомарин»

Іноді «Йодомарин» приймають з метою схуднення, якщо надмірна вага викликаний зниженою функцією щитовидної залози і недостатнім виробленням ендокринних гормонів. Для отримання відповідних рекомендацій необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога.

«Йодомарин»: інструкція по застосуванню і дозування

Для профілактики зоба дітям призначають 50-100 мкг препарату на добу, дорослим і підліткам - 100-200 мкг, вагітним і годуючим жінкам - 200 мкг. Профілактичні курси йоду, як правило, проводяться тривало, безперервно протягом кількох років або з проміжками. В деяких випадках виправдане довічне застосування йодовосполняющіх засобів.
Добова доза« Йодомарин »для запобігання рецидиву зоба - 100-200 мкг.
Для лікування вже наявного зоба призначають 100-200 мкг/добу дітям і підліткам, 300-500 мкг/добу дорослим до 45 років. Маленьким дітям необхідно приймати «Йодомарин» 2-4 тижні, дітям шкільного віку, підліткам і дорослим - від півроку до року. Двох-чотиритижневий курс «Йодомарин» може бути призначений навіть новонародженій дитині. Таблетки потрібно пити після їди, запиваючи рідиною.

Коли «Йодомарин» протипоказаний

Для застосування «Йодомарин» існує ряд протипоказань. До них відносяться гіпертиреоз, непереносимість препаратів йоду, токсична аденома щитовидної залози (крім періоду спеціальної йодотерапії перед операцією), герпетиформний дерматит Дюринга.

Побічні дії «Йодомарин»

Побічні ефекти «Йодомарин» на ендокринну систему можуть бути викликані надлишком йоду. Так, можлива провокація клінічно вираженого гіперкератозу внаслідок великих кількостей мікроелемента. Ймовірність гиперкератоза зростає в осіб, які страждають вузловий або дифузійної формами токсичного зобу, і у літніх людей. До можливих побічних дій препарату слід віднести також алергічні реакції.