Як пов'язати палантин.

В'язаний палантин - це дуже зручна, тепла і красива річ. Особливо, якщо вона пов'язана своїми руками. Адже так приємно довгими вечорами в'язати і дивитися, як зі звичайних ниток виходить чудова "душегрейка".
Вам знадобиться
  • Нитки
  • Гачок
Інструкція
1
Для початку потрібно визначитися, яким саме способом ви будете в'язати палантин . Можна в'язати цілісне полотно, а можна в так званій "техніці печворку", коли палантин в'яжеться з окремих мотивів, які потім з'єднуються.
2
У кожному разі перед початком будь-якого в'язання потрібно зв'язати зразок 10 на 10 см, щоб розрахувати кількість петель. В'язати потрібно з тих ниток і тим гачком, якими планується в'язати палантин . Після того, як зразок пов'язаний, вважаємо, скільки петель уміщається в 10 сантиметрах і розраховуємо, скільки петель треба буде набрати на палантин .
3
Схему в'язання палантин а і кількість ниток можна подивитися в спеціалізованих журналах. Там же можна знайти і візерунки. Якщо ж у вас немає таких журналів, то можна купити ниток з запасом, вибрати найбільш цікавий візерунок, набрати повітряними петлями ширину палантин а і в'язати цим візерунком рядами в довжину палантин а.
4
Якщо ж палантин планується із мотивів, то потрібно спочатку зв'язати потрібну кількість мотивів (вони можуть бути як кварратнимі, так і круглими, і у вигляді квітів), а потім з'єднати їх між собою. Це можна зробити за допомогою голки, а можна з'єднувати їх гачком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m3YAkwxjEGQ
Корисна порада
Якщо ви в'яжете вовняний тонкою ниткою, намагайтеся не помилятися, цю нитку дуже складно розпускати.
Палантини вперше увійшли в європейську моду в середині сімнадцятого століття. Спочатку так називалися прямокутні хутряні накидки. Потім з'явилися витончені шовкові і вовняні палантини, здатні зігріти в прохолодний вечір і прикрасити навіть самий строгий костюм. Палантин можна пов'язати як гачком, так і спицями.
Вам знадобиться
  • - 400 г товстої пухнастою вовни;
  • - спиці по товщині пряжі;
  • - гачок.
Інструкція
1
Для палантина виберіть в'язку, яка однаково добре виглядає з обох сторін. Це може бути, наприклад, один з варіантів ажурною сітки. У неї є лицьова і виворітна сторони, але обидві виглядають елегантно. Постарайтеся, щоб пряжа була новою, а нитка в клубку - досить довгою. Навіть якщо ви вмієте прикріплювати нову нитку без вузликів, бажано, щоб переходів від одного клубка до іншого було якомога менше.
2
Визначте ширину палантина. Зв'яжіть зразок хусткової в'язки і основного візерунка. В даному випадку розрахунки можуть бути не дуже точними, оскільки палантин накидається на плечі і кілька зайвих сантиметрів ролі не грають.
3
Наберіть потрібну кількість петель. Пров'яжіть перший ряд лицьовими. Переверніть роботу і визначте, де ви будете робити отвори для кистей. Перша і остання пензлики розташовуватимуться на початку і в кінці ряду. Решта петлі розділіть на рівні відрізки і позначте місця дірочок вузликами іншого кольору. Дов'язати лицьовими до першого вузлика, зробіть накид, а потім пров'яжіть 2 петлі разом. Точно так само зробіть і інші отвори. Зв'яжіть ще 4-6 рядів хусткової в'язкою.
4
Перейдіть на основний узор. За довгим сторонам палантина в'яжіть смуги хусткової в'язкою, тобто кожен ряд починайте і закінчуйте однаковою кількістю лицьових петель. Ширина смужок повинна бути приблизно дорівнює ширині облямівки по короткій стороні. Основний малюнок в'яжіть за схемою: 1 ряд - * 1 накид, 2 разом лицьовою, 5 лицьових *. 2 і всі парні - виворітними петлями; 3 ряд - * 1 лицьова, 1 накид, 2 разом лицьовою, 4 лицьових * .5 ряд - * 2 лицьові, 1 накид, 2 разом лицьовою, 3 лицьові *; 7 ряд - * 3 лицьові . 1 накид, 2 разом лицьовою, 2 лицьові *; 9 ряд - * 4 лицьові, 1 накид, 2 разом лицьовою, 1 лицьова *; 11 ряд - 5 лицьових, 1 накид, 2 разом лицьовою * .З 13 ряду рисунок повторюйте.
5
Довяжіте палантин до потрібної довжини. Закінчите його смужкою хусткової в'язкою. В останньому ряду зробіть отвори для кистей. Постарайтеся, щоб вони опинилися навпроти тих, що були в першому ряду. Можна точно так же розділити загальну кількість петель на рівні частини і позначити місця для дірочок ниткою іншого кольору. Отвори вив'язувати за допомогою накидов і пов'язаних разом петель. Петлі в даному випадку краще закривати, простягаючи наступну петлю в попередню.
6
Зробіть кисті. Складіть нитку в пучок довжиною приблизно 16-20 см. Перев'яжіть пучок посередині ниткою довжиною 10-12 см і складіть його вдвічі. Зв'яжіть його ще раз на відстані приблизно 1,5 см від місця згину. Вільні кінці рівно обріжте. Точно так же зробіть решта кисті. Довгі нитки, якими зав'язані згини, просмикніть в отвори і закріпіть. Кінці сховайте між нитками палантина.