Як жити без зайвих переживань.

Переживання - це емоційний стан, викликаний значною подією або спогадами. Переживання може бути різним: стійким, глибоким, тривалим, короткочасним. Його особливості обумовлені насамперед особистісними властивостями: досвід, вік, темперамент, орієнтації і т.д. А так як переживання може і загострювати психічний стан, і сприяти вирішенню життєвих ситуацій, слід навчитися регулювати свій стан. У цьому вам допоможе правильна самонастройка.
Інструкція
1
Психологічна самодопомога - це турбота людини про самого себе і про своє особистісному зростанні. Ефективніше воно стає за допомогою самонавіювання. Адже при правильній самонастройке включаються невидимі механізми, направляючі наше життя на краще. Вплив самонавіювання на нашу підсвідомість полягає в нашому бажанні домогтися чого-небудь. А позитивний результат в свою чергу допомагає позбутися переживань, які не дають нам спокійно жити, завдаючи негативні емоції.
2
Людське мислення - величезна міць, ні з чим незрівнянна за силою впливу на світ і самої людини. Враховуючи цей факт, можна спробувати застосувати аутотренінг (АТ). Він допомагає впоратися з переживаннями, тому під час АТ можна зміцнювати силу волі, збільшувати віру в успіх і надію на краще, розвивати позитивні якості особистості. АТ - один з ефективних способів зняття напруги, формування оптимального, відповідного тій чи іншій діяльності, стану. У цьому випадку можна спробувати застосувати метод Хосе Сільви - аутотренінг «Енергія щастя».
3
Також для усунення непотрібних переживань можна скористатися технікою позитивного мислення. Позитивне мислення полягає в процесі руйнування емоційних перешкод і забобонів, зосередження на позитивних життєвих моментах. Позитивне мислення заважає нам повторювати багато раз, як ми безпорадні, нещасливі в тій чи іншій ситуації, отримуючи натомість можливість знаходити самостійно нові шляхи до вирішення наших проблем. Для цього щодня слід виписувати для себе 10 позитивних подій, які відбулися з вами за день, навіть самих мізерних. Далі збільшувати число цих подій. Тим самим ви почнете звикати думати в позитивному ключі.
4
Або, наприклад, можна скористатися вельми цікавим способом самодопомоги, придуманим священиком Боуен Уіллом: треба вдягнути звичайний браслет фіолетового кольору і протягом наступних 21 днів жити без скарг, критики, пліток і невдоволення. Як тільки ви ловите себе на тому, що скаржитеся або критикуєте або брешете, слід переважити браслет з однієї руки на іншу і почати відлік днів заново. Продовжувати до тих пір, поки браслет не протримається на одній руці 21 день поспіль, оскільки за цей період будь-яка звичка закріплюється в підсвідомості.
5
Звільненню від тривожних переживань сприяє медитація. Вона допомагає розслабитися, зняти стрес, знайти душевну рівновагу і внутрішню гармонію. Саме медитація - один із засобів глибокої внутрішньої роботи над психікою, що дає потужний ефект.
6
У природі будь-яка подія є нейтральним і саме по собі не несе будь-якої оцінки. Тільки людина звикла наклеювати на оточуючих людей і події ярлики. А це означає, що ми самі повинні допомогти собі і не допускати в своє життя зайвих негативних переживань. Для цього існує багато способів. Кожен сам для себе вирішує, який метод для нього є або може стати ефективним.