Лавки і лавочки для дачної ділянки: робимо самі.

Складно уявити дачу без простий лавочки або лавки, які можуть бути не тільки місцем відпочинку і збору сім'ї, але і прикрасою території. Використовуючи свої навички та фантазію, зробити ці споруди під силу і починаючому майстрові. Матеріали для виготовлення лавок знадобляться найпростіші, більшість з яких вже є на вашій дачі.

Стаціонарна лавочка своїми руками

Цей варіант лавки спорудити дуже просто, але потрібно враховувати її недоліки. Лавку не можна буде швидко пересунути на інше місце або прибрати на зиму в сарай. Тому відразу вирішите, де вам буде зручно нею користуватися. Для стійок лавочки використовуйте спиляні стовбури дерев, зробивши з них заготовки довжиною близько метра. Зачистіть їх від кори. Це можна зробити спеціальним інструментом або сокирою. Інакше в корі можуть завестися жуки-шашелі і погубити ваш твір завчасно. Оберніть шматок стовбура, який буде вкопують у землю, руберойдом або покрийте ці ділянки бітумним лаком.
Добре підходить для захисту дерева від жуків і від гниття в землі покриття, що складаються з гарячого відпрацьованого моторного масла.
Викопайте ямки під стійки глибиною близько півметра. Встановіть в них підготовлені опори для лавки. Вирівняйте їх за рівнем і засипте ями землею та піском. Якщо є невеликі камені, засипте їх в лунки. Опори будуть менше расшативаться.Шірокую верхню дошку для лавки товщиною не менше 3 см ошкурьте шлифмашинкой або дрилем зі спеціальною насадкою. Для її кріплення до стійок найкраще підходять дерев'яні нагелі, які сажаются на густий клей ПВА. Вони вставляються в попередньо просвердлені отвори. Діаметр свердла для отворів повинен бути приблизно 1 мм менше, ніж діаметр нагеля. Для з'єднання елементів лави можна скористатися саморізами по дереву. Тільки не забувайте заглиблювати капелюшки, щоб не чіплятися за них одягом.
Якщо лавка планується довжиною більше двох метрів, зробіть по центру ще одну підпірку, вкопавши третю стійку.
Покрийте всю дерев'яну лавку антисептичної ґрунтовкою. Коли вона повністю висохне, пофарбуйте вашу роботу олійною фарбою.

Лавка з колоди для дачі

Якщо після будівництва лазні або будинку у вас залишилися шматки колод, не поспішайте колоти їх на дрова. Для виготовлення лавки вам знадобиться колода діаметром не менше 30 см, неширока дошка для спинки, два круглих чурбака для ніжок діаметром не менше 50 см, саморізи і ланцюгова піла.Зафіксіровав колоду, розпиляєте його вздовж, зробивши маркування крейдою. Одна з частин буде вашим сидінням. Покладіть чурбаки боком і зробіть на них v-подібний раcпіл, який за допомогою сокири доведіть до півкола, підігнавши його за розміром до сидіння. Такий же розпил можна зробити і з торця чурбака, залежно від вашого дизайну скамейкі.Скрепіте разом отримані ніжки і сидіння з колоди за допомогою саморізів, попередньо висвердливши отвори, щоб приховати металеву головку. Потім пригвинтите стійки для спинки до чурбакам і сидінню. Приробити спинку до стійок на зручній для вас висоті. Ошкурьте ваше споруда шлифмашинкой і покрийте лаком чи фарбою.