Як доглядати за жоржинами.

Жоржини - прекрасні квіти, що радують різноманітністю забарвлень, довгим цвітінням протягом декількох місяців. Вирощування жоржин і догляд за ними - справа нескладна. Для цього необхідно знати основні правила посадки, догляду та зберігання бульб.
Інструкція
1
Висаджуйте бульби жоржин в середині травня на добре освітленій ділянці, враховуйте погодні умови регіону та наявність приморозків. Стебла і листя жоржин не переносять їх, так що необхідно висаджувати їх за тиждень-два до можливих останніх заморозків. Скопати або просто розпушити ґрунт, викопайте ямки відстані півметра один від одного, залийте їх водою. Бажано в цій воді розвести і добриво - органічне або мінеральне. Коли вода вбереться, саджайте бульби горизонтально - так утворюється більше коренів, кущ буде більш стійким. Якщо сорти високорослі, відразу з бульбами вкопують кілочок для подальшої підв'язки, щоб потім їх не пошкодити. Для низькорослих сортів немає необхідності в кілочку, але намітити місце, де посаджений кущ, потрібно обов'язково - це полегшить першу прополку.
2
прополюють або обробляйте плоскорезом грунт, як тільки з'являться перші бур'яни, не зачіпаючи саме місце, де буде рости кущ. У землі вже можуть з'явитися паростки, які можна необережно зрізати. Коли основна площа буде чистою від бур'янів, вирвати незначна їх кількість всередині куща вручну, коли з'являться перші паростки жоржин, не важко. Коли жоржини досягнуть висоти 10-15 сантиметрів, окучьте їх. Високорослі сорти можна пасинкувати до висоти 30 сантиметрів і вище. В цьому випадку квіток буде не так багато, але вони виростуть великого розміру. Низькорослі сорти пасинкувати не треба. Якщо хочете домогтися пишного і довгого цвітіння всього куща, перша квітка зріжте.
3
Жоржини цвітуть з середини літа до перших заморозків. Весь цей час їх потрібно поливати в посуху, а після дощів рихлити ґрунт навколо кущів. Зрізайте все засохлі бутони, тому що утворення насіння забирає силу куща, та й вигляд стає охайніше. У період цвітіння якогось особливого догляду жоржини не вимагають, просто квітнуть і радують. Найскладніше зберегти зимовий період посадковий матеріал - самі бульби.
4
Ідеальний момент для викопування бульб - після першого сильного заморозка, але якщо немає можливості їздити на дачу тільки заради жоржин, викопайте їх раніше, коли зручно. Робіть це лопатою, встромляючи її в землю вертикально в 20 сантиметрах від основи куща, попередньо обрізавши стебла на висоті 30 сантиметрів від шийки. Підчепивши кущ з трьох сторін, вийміть його разом з грудкою землі і злегка обтрусіть, що залишилася землю потім змийте водою, трохи просушіть. Розділіть кущ відразу для розмноження на наступний рік. Можна зробити це і навесні, відібравши для посадки найздоровіші бульби.
5
Покладіть бульби в сітку або в невеликі ящики, помістіть на зиму туди, де вони не замерзнуть. Зберігання жоржин дуже схоже на зберігання картоплі - не повинно бути морозу, сильного тепла, невідь сухо в приміщенні. Підходящі місця - льохи, веранди і навіть закриті балкони квартир. Навесні дістаньте бульби за 1-2 тижні до посадки, переберіть і трохи проростете в теплі, а потім знову висаджуйте, доглядайте і чекайте прекрасних квітів.