Як вести аукціон.

Час від часу для пошуку організації, яка виконуватиме державний чи муніципальний контракт проводиться аукціон. Переможцем його стає компанія, яка запропонувала найнижчу ціну. В даний час існують зручні сервіси, що дозволяють вести відкриті аукціони через інтернет.
Інструкція
1
Створіть конкурсну комісію і віддайте наказ про проведення аукціону. Зробити це потрібно до того, як буде розміщено оголошення про торги. Комісія повинна включати не менше 5 осіб. Приступите до розробки сповіщення, конкурсної документації та визначте початкову ціну торгів. Вкажіть в оголошенні короткі характеристики виставляються товарів або послуг.
2
Додайте публікацію про початок відкритого аукціону, а також конкурсну документацію. Варто враховувати, що зміни в конкурсну документацію можна вносити не пізніше як за 20 днів до закінчення подачі заявок, при цьому всі зміни повинні бути оголошені і опубліковані. Відмовитися від проведення конкурсу можна за 15 днів до закінчення прийому заявок.
3
Розкрийте конверти із заявками. Зробіть це за один день, зазначивши всі дані в протоколі. Не забудьте, що замовник повинен протягом трьох років зберігати аудіозапис процедури розкриття.
4
Розгляньте всі заявки на аукціон, переконайтеся, що зазначені в них відомості є достовірними. На це має піти не більше 10 днів. Зіставте пропозиції, виберіть переможця та опублікуйте протокол зіставлення заявок і їх оцінки.
5
Передайте переможцю контракт і один примірник протоколу. На це відводиться 3 дні. У разі відмови переможця аукціону укласти контракт або оплатити товар, організатори торгів має право примусити його до виконання своїх обов'язків в судовому порядку. Також може бути підписаний договір з другим найкращим претендентом. Допускається коректування ціни, проте вона не повинна перевищувати 5 відсотків від заявленої і поширюється тільки на роботи та послуги.
6
Аукціон визнається таким, якщо на нього надійшла лише одна заявка. При цьому організатори мають право на укладення контракту з єдиним учасником, якщо його заявка відповідає вимогам і умовам аукціону, а запропонована ціна не перевищує початкової.