Як виготовляють ложки.

Ложка - столовий прилад. У стародавні часи її робили з кістки, рогу, дерева, каменю і навіть черепашок. Трохи пізніше для її виготовлення використовували різні метали. Сьогодні ложки роблять з нержавіючої сталі або мельхіору, але не забуте ще й дерев'яне виробництво цього приладу.
Інструкція
1
Дерев'яні ложки до сих роблять так само, як і кілька століть тому - вручну. Ось тільки деякі інструменти стали вдосконаленими. Найчастіше дерев'яні ложки роблять з берези, липи, осики або вільхи - такий матеріал зручний в обробці, а сам виріб виходить більш довговічним.
2
Призначене для ложки колоду розпилюють поперек, враховуючи довжину ложки. Потім розколюють його вздовж на дві рівні частини - таким чином з одного поліна виходить дві ложки. Після цього майстер малює олівцем контури вироби і грубо обтісує його з різних сторін за допомогою невеликого топірця, надаючи деревинці форму ложки.
3
За допомогою напилка і грубого рашпіля плавно створюються кути нахилу майбутньої ложки, закруглюється і створюється зовнішня вигнута форма вироби, округляється ручка. Потім напівкруглої стамескою вирізається поглиблення в ложці. Коли виріб придбає підходящу форму, воно ретельно шліфується спочатку великої наждачним папером, а потім більш дрібної.
4
Вирізану ложку обов'язково просочують оліфою або лляною олією. Завдяки цьому виріб буде служити набагато довше і не стане Мохро після миття. Коли дерев'яна ложка висохне, її розписують і покривають спеціальним лаком.
5
Сучасні ложки з нікелевої сталі, мельхіору або латуні, на відміну від дерев'яних, використовуються повсюдно. Тому давно налагоджено їх масове виробництво на заводах. Спочатку на спеціальних верстатах з металевого листа вирізаються заготівлі. Потім прокочуються робочі частини і ручка, всі деталі гранятся, ретельно очищаються від масел і поліруються за допомогою абразивної пасти. Після цього вироби промиваються для видалення залишків пасти. При необхідності в кінці на ложки наноситься малюнок, візерунок, срібне або золоте покриття. Найчастіше таке виробництво здійснюється без нагріву заготовок.