Витяжний вентилятор на кухні.

Незалежно від того, в якому будинку ви проживаєте: багатоповерховому, малоповерховому або приватному, при їх проектуванні архітекторами передбачалася система вентиляції, що забезпечує вільну циркуляцію повітря в усіх приміщеннях. Зазвичай в тих з них, де не буває сторонніх запахів і підвищеної вологості, достатньо природного вентилювання через кватирки і відкриті вікна, але для санвузлів, ванних і кухонь повинна використовуватися примусова система вентиляції.

Необхідність використання витяжного вентилятора на кухні

В багатоквартирних будинках як примусової системи вентиляції використовуються штольні повітроводів, які й забезпечують надходження свіжого повітря в квартири. Але якщо вони забиваються, господарям квартир варто задуматися про установку витяжних вентиляторів в ванні кімнати і кухні. У ванних кімнатах вони необхідні, щоб конденсат не накопичувався всередині приміщення і не з'являвся грибок і пліснява. А в кухнях примусово-витяжна вентиляція потрібна для видалення вогнетривких залишків, що виділяються в процесі роботи газових плит, а також чада і диму від жирів і масла, які утворюються при обсмажуванні продуктів в режимі високих температур. Виділювані в повітря канцерогенні речовини мають неприємний запах і, на додачу, дуже шкідливі для здоров'я. Тому важливо, щоб забруднене повітря оперативно замещался свіжим, вступникам з вулиці, і для цього можна використовувати витяжку або дешевший варіант - витяжний вентилятор.

Як краще підключити витяжний вентилятор на кухні

Якщо в санвузлі або ванній кімнаті вентилятори можна підключити так, щоб вони починали працювати одночасно з включенням світла, для приміщення кухні така схема не годиться. Практика показує, що найбільш зручним варіантом у цьому випадку є установка вентилятора, що працює з таймером часу, за яким встановлюється потрібний час провітрювання. Частіше використовується найпростіший варіант - включення і виключення вентилятора в ручному режимі.
Автоматизувати роботу кухонного вентилятора можна, встановивши додаткові пристрої: контролер вологості або датчик присутності.
Що стосується місця установки, для цього краще вибрати точку під стелею, куди піднімається тепле повітря від плити. Щоб видаляти його оперативно, вентилятор повинен бути розташований над плитою або в безпосередній близькості від неї. Судячи з відгуків користувачів, опублікованих на форумах в інтернеті, багато хто просто встановлюють такі вентилятори прямо в віконні рами.
При виборі вентилятора, зверніть увагу на його потужність. Для невеликої кухні, площа якої не перевищує 6 кв.м., підійде вентилятор потужністю до 180 кубометрів на годину, для 10-ти метрової кухні - до 300 кубометрів на годину.
Не забувайте, щоб цей прилад працював якомога ефективніше, необхідно регулярно чистити вентиляторні лопаті і доступні частини механізму від сажі та жиру.