Як проходить хрещення дитини.

Хрещення дитини - значна подія і для нього самого, і для батьків. Але щоб таїнство хрещення пройшло спокійно і без жодних непорозумінь, буде потрібно підготовка. Раніше за церковними правилами батькам не дозволялося бути присутніми при таїнстві хрещення їх дитини. Зараз цих правил практично не дотримуються.
Хрещення дитини - значна подія і для нього самого, і для батьків. Цей православний обряд символізує прийняття дитини в Царство Боже і його церковне народження. Дитина народжується грішником, і таїнство хрещення необхідно, щоб зняти з нього гріхи і доручити ангелу-хранителю, який буде все життя оберігати і захищати його.

Підготовка до таїнства хрещення

Кілька порад, які допоможуть батькам і хресним батькам підготуватися до настільки важливого церковному обряду.1. Якщо у батьків немає звичної церкви, яку вони постійно відвідують, то підготовка до хрещення починається з її вибору. Найкраще вибирати церква, грунтуючись на свої відчуття - можливо, вам варто відстояти службу в декількох церквях.2. Розмова зі священиком. Переговори з проводять обряд священиком допоможуть вам відчути його ставлення і до самого обряду, і до дітей. Уточніть у батюшки, як пройде обряд - з повним зануренням або тільки з обмиванням головки дитини. Колективно проходитиме хрещення або індивідуально. 3. Визначтеся, в якому віці ви будете хрестити свою дитину. Зазвичай дітей хрестять після 40 днів після народження, але бувають і винятки.
Кращий вік для хрещення - від трьох місяців до півроку. Вважається, що саме в цьому віці діти найкраще переносять обряд.
4. Відповідально підійдіть до вибору хресних батьків. Пам'ятайте про те, що вони перед Богом відповідають за вашої дитини і повинні виховувати свого хрещеника в православ'ї.

Обряд хрещення

Проводиться обряд в самій церкві, або хрещальні - окремому приміщенні, в якій розташовується чаша з освяченою водою - хрестинна купіль. Триває хрещення годину або півтора, залежно від кількості дітей. Після того, як батюшка дасть знак, майбутні хрещені вносять в храм загорнутого в білу пелюшку (крижмо) дитини. Священик пояснює, куди встати, задає цікавлять його. Один з хрещених тримає малюка, другий у лівій руці тримає свічку, правою - хреститься.
Бажано, щоб під час хрещення дівчинку тримав хресний батько, а хлопчика - хрещена мати.
Починається хрещення з прочитання восприемниками крещального обітниць. Так як малюк ще маленький і не може відповідати на питання батюшки, то за нього відповідають на всі питання і відрікаються від сатани хресні. Після прочитання молитов батюшка маже єлеєм частини тіла малюка - лобик, ротик, очі, вушка, носик, груди, ручки і ніжки. Потім накладає на дитину руки, символізуючи Господнє заступництво. Хрещені стають поруч з купіллю і вимовляють молитву "Символ віри", обіцяючи відректися від диявола і виконувати заповіді Божьі.Священнік освячує воду, тричі омиває дитині голову або занурює його в купіль. В цей час скоюється і хрестоподібне помазання миром, або миропомазання. Обмивання немовляти вважається другим народженням. Тепер він під охороною свого Ангела-хранителя, а відповідальність за нього покладається на хресних батьків. Батюшка надягає на малюка хрестик, хресні одягають його в хрестинну сорочечку, а дівчинці ще й чепчик або косиночку. В знак покірності Богу Батюшка вистригає у немовляти хрестоподібно пасма волос.Крестние зі своїм хрещеником або хрещеницею тричі обходять купіль. Це символізує появу нового члена Церкви. Дівчаток підносять до брами Божим і прикладають до ікони Божої матері, а хлопчиків проносять в вівтар. При цьому туди входить тільки батюшка з дитиною. Воцерковлення може супроводжуватися і першим причастям. Мати дитини здійснює молитву за свого немовляти і робить три поклони. Обряд хрещення завершується, в церковних книгах робиться запис про хрещення, а батькам чи хрещеним видається Свідоцтво про хрещення.