Як з паперу зробити пальму.

Штучне деревце стане відмінним подарунком на день народження чи Новий рік. Прикрасить воно й інтер'єр дитячої або вітальні. Зробити його можна з різних матеріалів, в тому числі з кольорового паперу. Для першого досвіду найбільше підходить пальма.
Вам знадобиться
  • - коричневий папір;
  • - темно-зелена папір;
  • - старі шпалери або газети;
  • - трубка для болванки;
  • - глиняний горщик або ваза з пап'є-маше;
  • - клей ПВА;
  • - вазелін;
  • - ножиці;
  • - намиста, бісер, горіхова шкаралупа та інші елементи декору.
Інструкція
1
Щоб зробити ствол, вам знадобиться трубка для болванки. Найкраще взяти металеву або пластмасову (наприклад, від пилососа). Змастіть її вазеліном, щоб папір не прилипала. Великий шматок газети або старі шпалери розкладіть на столі і змастіть поверхню клеєм, а потім оберніть навколо трубки. Дайте майбутнього стовбуру просохнути і витягніть болванку. Якщо папір все-таки приклеїлася до металу або пластику, акуратно розріжте стовбур уздовж гострим ножем, вийміть трубку і заклейте шов. Оклейте стовбур коричневої папером, найкраще оксамитовою.
2
Для листя найбільше підходить двостороння зелена папір. Виріжте з неї 4-8 однакових великих квадратів. Розмір їх залежить від висоти і товщини стовбура. Кожен квадрат зігніть по діагоналі. Ображати відкриті краї так, щоб лінії вийшли фігурними. Варіанти можуть бути різними - увігнута дуга ближче до стовбура і опукла біля краю, округлені відкриті кути і т.д. Можна навіть просто обрізати краю фігурними ножицями.
3
Притримаєте лист за край, який вклеюватиметься в трубку. Лінію згину сильно загладьте приблизно до середини діагоналі. Другу половину діагоналі, навпаки, вогне. Лист вийде зігнутим донизу. Точно так само зігніть і решта листя. Вклейте їх в трубку.
4
З двосторонньої паперу можна зробити листя і іншим способом. Розріжте папір на довгі смужки шириною 2-5 см. Кожну смужку зігніть по довжині і обріжте так, щоб вийшло щось на зразок дуже довгого овалу. Кінці загострите. Вклейте листя в трубку і розправте. До речі, дуже добре виглядає пальма, у якої листя склеєні з глянцевого паперу з клейовим шаром.
5
«Посадіть» вашу пальму в горщик. Щоб деревце було стійким, додайте в горщик пластилін або мастику. У вазу з пап'є-маше пальму можна просто вклеїти.
6
Прикрасьте вашу пальму. Наприклад, можна обклеїти оксамитової папером лісові горішки і закріпити їх на листі. Для великої пальми підходять і волоські горіхи. Взагалі ж для штучного деревця підходить все, чого ваша душа забажає. Можна наклеїти на стовбур і листя відповідні за кольором маленькі намистинки, ворсинки, квіти, монетки і т.д.
Корисна порада
Ствол з пап'є-маше годі й обклеїти, а забарвити спочатку водоемульсійною фарбою, а потім коричневою гуашшю. Зверху його найкраще покрити лаком.