Пінополістирол - матеріал для утеплення фасадів.

Збереження тепла в квартирах і будинках вимагає підвищеної витрачання паливних ресурсів. А це негативно позначається як на самому будинку, так і на екологічній ситуації. Особливо гостро така проблема встає у великих містах. Тому Мінбуд РФ видав спеціальне положення, згідно з яким багато будинків повинні бути оброблені спеціальними захисними конструкціями, які виконують функцію утеплення стін. Як матеріал, що використовується для цих цілей, вирішили застосовувати пенополистерол.
Пенополистерол - це матеріал, який виходить, якщо вспінювати полистерол при температурній обробці. Оброблений таким чином полістирол набуває вигляду невеликих гранул діаметром близько 2-5 мм. Формування утеплювача у вигляді листів відбувається наступним чином: кульки поміщають в спеціальну ємність і під вплив пором, який подається ударообразнимі поштовхами. В результаті відбувається спікання частинок і виходить щільний матеріал, що ідеально підходить для утеплення фасадів будинків.

Основні переваги пінополістиролу

Один з основних плюсів такого матеріалу в його низьку теплопровідність. В результаті чого приміщення менше втрачає тепло, яке повинно за законами фізики виходити назовні, і відповідно менше витрачатися теплових ресурсів на обігрів будинку всередині. При всьому цьому пінополістирол - безпечний матеріал. Пов'язано це з тим, що пінопласт матеріал нетоксичний і інертний, а значить, що і пінополістирол, вироблений з цього гранульованого матеріалу, також буде безпечним для мешканців.
До речі, приміщення, які обшиті пінополістиролом, викидають в атмосферу невелика кількість вуглецю. А це означає, що такий матеріал з точки зору екології дуже безпечний. А ще в його складу не входять фтор і хлор.
Виробництво даного виду утеплювача обходиться дуже бюджетно, адже для цього не потрібно якихось особливих енерговитрат. А відходи, що утворюються при виробництві, використовуються повторно - в якості добавок до цеглини і бетону.Кроме того, пенополітірол відрізняється особливою стійкістю, тому його характеристики зберігаються, як мінімум 10 років (згідно з дослідженнями, цей термін може становити до 60 років). Звичайно, якщо не піддавати будівлю цілеспрямованому ультрафіолетового випромінювання. Листи пінополістиролу не схильні до гниття і розкладання, а також зміни кольору з часом. А ще цей утеплювач успішно бореться з шкідливими мікроорганізмами, типу цвілі і грибків, які є найстрашнішими ворогами будівельних матеріалов.Клеіть листи пінополістиролу дуже легко. Адже навіть їх обробка під потрібні розміри не складе особливої проблеми - їх можна розрізати звичайними ножицями, розпиляти ножівкою і т.д. Клеяться же панелі на спеціальний клей.
А ще варто враховувати, що листи пінопласту не змінюють свою форму протягом усього терміну експлуатації, як це буває з іншими теплоізоляційними матеріалами.
Фасадне утеплення пінополістиролом допомагає помітно заощадити комунальні послуги. Про це, до речі, мало хто здогадується. Пов'язано це з тим, що якщо правильно обклеїти будинок панелями утеплювача, помітно знизяться витрати на опалення. Особлива перевага отримують власники газових котлів. Їх витрати ще більше знижуються, тому що не потрібно сильно топити.
Крім теплоізоляційних властивостей пінополістирол володіє і відмінними шумоізоляційними властивостями. У підсумку житло стає більш комфортним і зручним для проживання.

Як утеплити фасад за допомогою пенполістірола: технологія монтажу

Є два способи утеплити стіни будинку пінополістиролом. Один з них здійснюється за допомогою спеціального клею, для іншого використовують довгі болти - гриби, як їх ще по-іншому називают.Еслі ви збираєтеся використовувати клейовий метод утеплення фасадів, вибирайте спеціальний засіб, на якому стоїть відповідна позначка. Перед обклеюванням, природно, необхідно підготувати стіни - очистити їх від будь-якої бруду і пилу і зволожити. Робити це можна легко за допомогою побутових розпилювачів води. Те ж саме потрібно повторити і з пінополістиролом. Пам'ятайте, що клей, який ви будете використовувати володіє відмінними властивостями адгезії, тобто максимальною здатністю прилипати до чого-небудь. Для початку гарненько перемішайте склад, потім у вигляді плям втирайте клей в пеноплістірол (залишайте відстань між плямами близько 20-30 см.). Потім на плями нанесіть ще клей і розмажте його у формі коржів. Стиковка листів пінополістиролу по торцях також припускає, що ви завдасте клеящее засіб і на них. Притулите листи до стіни і гарненько притисніть його по всій площі до стіни. Застигати клей буде близько 3-5 діб. Щілини ж, які можуть утворитися в процесі монтажу, варто закрити монтажною піною.
Якщо хочете більш надійно закріпити пінополістирол на стіні, підіпріть його дошками. І залиште всю конструкцію відстоятися хоча б кілька днів.
У випадку якщо ви будете використовувати другий метод кріплення утеплювача, використовуйте спеціальні саморізи. Свою назву - гриби - вони отримали через те, що виглядають як гриби з широкими капелюшками. Для кріплення панелей до стіни просвердлите спеціальні наскрізні отвори в стіні і аркуші пінопласту. Потім залишиться тільки закріпити саморези.Далее залишиться тільки обробити стіну штукатуркою, і все - утеплення будинку готово!